REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Steven Spielberg wyprodukuje serial "Nowy wspaniały świat"

Należące do Stevena Spielberga studio Amblin oraz stacja Syfy połączą swoje siły w celu stworzenia telewizyjnej adaptacji książki "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxleya.

06.05.2015
11:32
Steven Spielberg wyprodukuje serial Nowy wspaniały świat
REKLAMA
REKLAMA
nowy wspaniały świat okładka
REKLAMA

"Nowy wspaniały świat" to wydana w 1932 roku antyutopia, w której przedstawiona została przerażająca wizja świata absolutnie zorganizowanego, w którym rządzą trzy zasady: wspólność, identyczność, stabilność. Nie ma w wojen ani chorób, ale nie ma też w nim miejsca na indywidualizm, wszyscy ludzie już w momencie narodzin są przypisywani do konkretnych kast. Ich czas wolny jest odgórnie zaplanowany, a wszelkie nietypowe pragnienia i tęsknoty tłumione są za pomocą narkotyków. "Nowy wspaniały świat" uchodzi za jedną z najważniejszych powieści anglojęzycznych XX wieku.

Telewizja Syfy i studio Amblin, należące do Stevena Spielberga, wyprodukują na jej podstawie serial. Jego scenarzystą będzie Les Bohem. Dzieło Huxleya zostało już dwukrotnie zekranizowane, jednak zarówno wersja z 1980 roku, jak i ta z 1998 roku, okazały się nieudane. Miejmy nadzieję, że tym razem będzie inaczej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA