REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Still Star-Crossed", nowy serial od ABC będzie... sequelem "Romeo i Julii"

Nie, to nie żart. Amerykańska stacja telewizyjna ABC wyprodukuje serial, który będzie kontynuacją jednego z najsłynniejszych dramatów Wiliama Szekspira - "Romea i Julii". 

23.10.2015
10:26
Still Star-Crossed, nowy serial od ABC będzie... sequelem Romeo i Julii
REKLAMA
REKLAMA

"Romeo i Julia" zekranizowano już chyba na wszystkie możliwe sposoby. Poza klasycznymi dramatami kostiumowymi mieliśmy też wersje uwspółcześnione, czarną komedię z elementami gore, anime i film animowany. Wydawać by się więc mogło, że to temat raczej wyeksploatowany, ale jak zwykle w takich sytuacjach, z pomocą przychodzą sequele i prequele.

still star-crossed
REKLAMA

Żeby oddać ABC sprawiedliwość, stworzenie kontynuacji "Romea i Julii" nie jest autorskim pomysłem stacji. Serial będzie bowiem adaptacją wydanej w 2013 roku powieści "Still Star-Crossed" Melindy Taub, która w dodatku spotkała się z całkiem ciepłym przyjęciem ze strony czytelników. Książka opowiada o konflikcie między rodzinami Capuleti i Montecchi, jaki wybucha po - uwaga, spoiler! - tragicznej śmierci kochanków.

Za ekranizację "Still Star-Crossed" odpowiadać będą Shonda Rhimes i Heather Mitchell, które wcześniej współpracowały między innymi przy produkcji seriali "Skandal" i "Chirurdzy". Data jej premiery nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA