REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

7 powodów, dla których warto wybrać Storytel. Do oferty dołączyły świetne audiobooki

Storytel, czyli usługa oferująca dostęp do mnóstwa świetnych audiobooków w ramach zryczałtowanego abonamentu, znowu poszerzyło swoją ofertę. Wśród nowości znaleźć można kryminał, thriller, literaturę młodzieżową, książkę obyczajową, zbiorów opowiadań oraz klasykę fantasy i science-fiction.

08.06.2017
14:20
Nowości w Storytel - czerwiec 2017: Gaiman, Zelazny, Sanderson i inne
REKLAMA
REKLAMA

O Storytel pisaliśmy na łamach Spider's Web już wielokrotnie. To serwis oferujący dostęp do audiobooków w ramach jednej opłaty miesięcznej. Na smartfony można pobierać dowolne tytuły z biblioteki. Jeśli książka lub lektor nie przypadnie do gustu, to można od razu rozpocząć odtwarzanie innej książki.

Usługa zachęca do wykupienia abonamentu bardzo bogatą ofertą. Na nic by się jednak zdała nawet ogromna baza, gdyby nie była często aktualizowana. Na szczęście Storytel, tak jak każdy się szanujący serwis streamingowy, stale poszerza swoje zbiory, które zachęcają do tego, by nie rezygnować z abonamentu.

Przyjrzałem się najciekawszym nowościom w Storytel i wybrałem 7 propozycji z różnych gatunków.

Audiobook opowiada o powrocie tytułowej bohaterki do Londynu, gdzie za namową sąsiada rozpoczyna kolejne śledztwo. Bohaterka zaczyna badać niewyjaśnione zjawiska trapiące pewną kobietę, by przekonać się, że nie tylko nawiedziony dom będzie jej spędzał sen z oczu. Wysłuchanie całego audiobooka potrwa ok. 7 godzin. Czyta go Paulina Holtz. Agatha Raisin i nawiedzony dom to już 14 tom serii kryminałów pióra M.C. Beaton. Z pewnością przypadnie do gustu fanom serii, a poprzednie części też można znaleźć w zbiorach Storytel.

storytel audiobook2. Graf Zero - William Gibson

William Gibson jest autorem Trylogii Ciągu, czyli cyklu książek z pogranicza gatunków fantasy, science-fiction i cyberpunk z lat 80. ubiegłego wieku. Czytany przez Marcina Perchucia Graf Zero, który właśnie pojawił się w Storytel, to druga część serii, a zarazem sequel Neuromancera uważanego za klasykę gatunku. Jednym z bohaterów kontynuacji jest cyberwiedźmin Turner, drugim Bobby, który pod tytułowym pseudonimem Graf Zero próbuje zdobyć uznanie jako haker, a trzecim marszandka Marly. Audiobook trwa ok. 11,5 godziny.

storytel audiobook3. Przeklęty prom - Mats Stranberg

Trzeci audiobook na liście to znów inny gatunek, czyli thriller, na przesłuchanie którego trzeba zarezerwować sobie ok. 17 godzin. Akcja książki rozgrywa się na pokładzie tytułowego promu o nazwie Baltic Charisma, który wyruszył ze Szwecji do Finlandii. Podczas jednego z kursów nagle zaczynają się dziać okropne rzeczy, a kolejni ludzie zaczynają ginąć w niewyjaśnionych okolicznościach. Lektorem w Przeklętym promie jest Wiktor Zborowski.

storytel audiobook4. Czereśnie zawsze muszą być dwie - Magdalena Witkiewicz

Wśród zbiorów Storytel można znaleźć audiobooki od polskich autorów. Przykładem takiej nowości jest książka Czereśnie zawsze muszą być dwie, której przesłuchanie zajmie ok. 10 godzin. Magdalena Witkiewicz wydała obyczajową powieść opowiadającą o młodej Zosi, która zaczyna odkrywać sekrety odziedziczonego domu. W dodatku na jej drodze pojawia się też mężczyzna, co jest zwiastunem rodzącego się romansu. Czereśnie... czyta Paulina Holtz.

storytel audiobook5. Bezkres magii - Brandon Sanderson

Jednym z autorów, którego wiele dzieł można znaleźć w Storytel, jest Brandon Sanderson. W serwisie można znaleźć dwie części jego zbioru opowiadań Bezkres magii. Wśród nich znalazły się Tancerka Krawędzi (ze świata Archiwum Burzowego Światła), Nadzieja Elantris, Jedenasty metal, Dusza cesarza (nagroda Hugo), Allomanta Jak i Czeluście Eltanii (odcinki od 28 do 30), Biały piasek (fragment), Cienie dla Ciszy w lasach Piekła, Szósty ze Zmierzchu i Z Mgły Zrodzony: Tajna Historia. Wśród lektorów znaleźli się Janusz Zadura, Anna Szawiel i Andrzej Hausner. Przesłuchanie obu części zajmie ok. 25 godzin.

storytel audiobook6. Koralina - Neil Gaiman

W nowościach serwisu Storytel znalazła się powieść młodzieżowa Neila Gaimana, którą można przesłuchać w ok. 4 godziny. Jej bohaterką jest dziewczyna imieniem Koralina, która zwiedza nowy dom po przeprowadzce. Odkrywa w nim drzwi, za którymi znajduje się ściana z cegieł - ale tylko do czasu. W pewnym momencie bohaterka otwiera je i trafia do kolejnego domu, który jest praktycznie identyczny, jak ten jej - z tą różnicą, że zamieszkują je inni rodzice o złowrogich zamiarach. Lektorem Koraliny jest Grażyna Wolszczak.

REKLAMA

storytel audiobook7. Znak chaosu - Roger Zelazny

Ostatnia z wybranych przeze mnie książek w wersji audio spośród nowości z serwisu Storytel to Znak chaosu, którego autorem jest Roger Zelazny. Jego powieść, będąca ósmym tomem serii Kronik Amberu pierwotnie była wydana w 1987 roku. Lektorem jest Roch Siemianowski, a audiobook trwa ok. 7 godzin. Głównym bohaterem powieści fantasy jest Merle Corey, który musi uciec ze świata Alicji z Krainy Czarów.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA