REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Długi weekend tuż za rogiem. Sięgnij po mocne opowieści w Storytel

Niektórzy już dziś rozpoczęli długi weekend. Cztery kolejne dni spędzą na łonie natury (o ile pogoda pozwoli!). Nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać ten czas w pełni, zwłaszcza, że teraz dzięki streamingowi słuchać i oglądać możemy wszystko w zasadzie wszędzie. W Storytel roi się od świetnych opowieści, a ja w  tym czasie zamierzam sięgnąć po kryminały.

14.06.2017
15:59
kryminały w storytel
REKLAMA
REKLAMA

Nie ma chyba lepszej lektury na letni czas niż kryminały. Lekkie, wciągające, z ekscytującą tajemnicą i śledztwem, które próbuje zbliżyć nas do odpowiedzi na pytanie "kto zabił?". Biblioteka Storytel ma w swoich zasobach sporo kryminalnych powieści, zarówno w języku polskim jak i angielskim. Wybrałam te najciekawsze, które umilą wam długi weekend. Będzie morderczo, ale w tym przypadku to nie groźba.

Kryminały w Storytel

kryminały w storytel class="wp-image-87228"

Czy zdajesz sobie sprawę, jakie zagrożenie płynie z mediów społecznościowych? Czy wiesz, że prawie każdy może śledzić twój dowolny ruch i wykorzystać go przeciwko tobie? Ofiary w kryminale autorstwa Craiga Russela nie były tego do końca świadome. Na ich drodze stanął Zabójca z Sieci, który wytropiwszy ich w internecie, zabił ich i wrzucił ich ciała do wody. Na tropie mordercy jest Jan Fabel, który próbuje rozwikłać zagadkę. Czy uda mu się złapać szaleńca?

Powieść Craiga Russela czyta Andrzej Mastalerz. Książka jest kolejną i najnowszą częścią z cyklu o detektywie Janie Fabelu wydaną w Polsce.

storytel audiobooki class="wp-image-87230"

Pewnego dnia didżej Radia Monte Carlo odbiera podczas swej nocnej audycji dziwny i straszny telefon. Jakaś osoba mówi mu, że jest mordercą. Jak się okazuje ten żart nie jest tylko dowcipem, ale przerażającą prawdą. Na drugi dzień w łodzi zostają znalezione dwa trupy: kierowca Formuły 1 i jego przyjaciółka. A to dopiero początek, bo morderstw będzie więcej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi agent FBI, Frank Ottobre, wraz z komisarzem Hulotem.

Audiobooka czyta Andrzej Mastalerz. Autorem powieści jest Giorgio Faletti.

kryminał autorstwa moniki siudy w storytel class="wp-image-87234"

Czy boisz się koszmarów? A co jeśli wciąż śni ci się ten sam sen, który mimo tego, że nie jest najstraszniejszym horrorem, nie pozwala ci spać? Gdzie szukać pomocy? Lidia, główna bohaterka powieści Moniki Siudy, cierpi na bezsenność. A kiedy tylko uda jej się zasnąć przed oczami staje jej ten sam obraz. Pewnego dnia kobieta staje się świadkiem morderstwa. Ofiara chwilę przed śmiercią powiedziała jej coś, o czym Lidia nie może zapomnieć. Co to wszystko znaczy? Główna bohaterka nie spocznie, póki nie zrozumie co się stało i nie pozna prawdy.

Powieść Bezsenność czyta Joanna Gajór.

kryminał w storytel class="wp-image-87236"

Przypadkiem znalezione zwłoki w miejskiej fontannie, fala samobójstwa i akt kanibalizmu - w powieści Wyklęci autorstwa Olgi Haber dzieje się sporo. Te wszystkie sprawy próbuje rozwikłać młoda i ambitna policjantka, Julia Sowa. Kobieta szuka pomocy wszędzie, łącznie z wezwaniem egzorcysty. Czy uda jej się rozwiązać zagadkę śmierci w mieście, które spływa krwią?

Książkę w wersji audio czyta Joanna Domańska.

audiobooki w storytel class="wp-image-87241"

Wyspa strachu to pierwsza część cyklu o przygodach inspektora policji Fredrika Bromana autorstwa Håkana Östlundha. Broman wraz z rodziną przeprowadza się ze Sztokholmu na Gotlandię. Wszyscy marzą o odpoczynku, bo właśnie trwa piękne lato. Niestety los ma co innego w planach dla naszych bohaterów. W domku letniskowym zostaje odnaleziona zabita owca z charakterystycznie rozciętym podbrzuszem. Parę dni później w samochodzie policja znajduje ciało mężczyzny z podobnym cięciem jak tu u owcy. Sprawą zajmie się inspektor Broman.

Audiobooka czyta Wojciech Masiak.

 class="wp-image-87239"

Na odbywającym się pod Krakowem zjeździe pisarzy uczestników czekają niemiłe niespodzianki. Przyjaciółka Róży Krull, jednej z zaproszonych gości, zostaje zamordowana. Wygląd na to, że oprawca wciela w życie fabułę z jednej powieści Krull. Czy pisarce i innym zgromadzonym uda się wytropić mordercę? Może to być trudne, zwłaszcza, że tu wiele osób ma coś na sumieniu...

Autorką pierwszej części serii z Różą Krull jest Alek Rogoziński. Audiobooka czyta Paulina Holtz.

REKLAMA

Audiobooków w Storytel posłuchasz w ramach abonamentu - za 29,90 miesięcznie masz dostęp do całej bazy książek audio. Powyższe propozycje to tylko ułamek oferty, więcej znajdziesz TUTAJ.

Przez 14 dni możesz wypróbować Storytel zupełnie za darmo!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA