REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Korzystasz ze Storytel? Oto najlepsze nowe audiobooki, które pobierzesz bez dodatkowych opłat

Storytel wystartował w Polsce. Platforma z audiobookami oferuje nielimitowany dostęp do swoich zbiorów, w zamian za stałą opłatę. Jeżeli korzystacie z tej usługi albo zastanawialiście się, czy z niej nie skorzystać, wybraliśmy dla was kilka świetnych dzieł w sam raz na start:

04.03.2016
11:20
Oto najlepsze nowości w Storytel - marzec 2016
REKLAMA
REKLAMA
blackout class="wp-image-60555"

Rewelacyjna wizja współczesnej, nowoczesnej Europy, w której dochodzi do tytułowego Blackoutu – przerwania dostaw energii na masową skalę. Gdy na naszym kontynencie tracimy w okamgnieniu dostęp do bankowego konta, Internetu, smartfona, prądu i wody, rozpoczyna się prawdziwy chaos. Autor Marc Elsberg z przerażającą pieczołowitością rysuje przed słuchaczem wizję, która postawi na głowie nasze spokojne życie. Kapitalna lektura i skuteczny straszak.

zero class="wp-image-60556"

Drugie wielkie dzieło Marca Elsberga. Tym razem autor Blackoutu wziął pod lupę najważniejszy surowiec XXI wieku – informację. Elsberg nakreśla przed słuchaczem potęgę portali społecznościowych, wielkich banków danych oraz informacji, które definiują nasze życie w oczach wielkich korporacji. Zero jest niezwykle aktualną publikacją, która wielu z was otworzy oczy na to, czym skutkuje korzystanie z Internetu. Jeżeli Blackout zrobił na was wrażenie, tym bardziej zrobi je Zero.

zniewolony class="wp-image-60557"

Dzieło, na podstawie którego nakręcono świetnie przyjęty przez krytyków film. Zniewolony opowiada historię człowieka z Północy Ameryki, wolnego i wyedukowanego. W 20 lat przed wojną secesyjną, ten zostaje podstępem porwany i sprzedany jako niewolnik. Życie męża i ojca w jednej chwili staje na głowie, gdy ten staje się częścią amerykańskiego systemu niewolników. Mimo tego, bohater nigdy nie traci nadziei na odzyskanie wolności. Niesamowita historia Solomona, której wielkiego smaku dodaje autentyczność.

chłopcy. W skrócie class="wp-image-60558"

Świetne wprowadzenie do serii Chłopcy, wykonane na niezwykle wysokim poziomie. To nie tyle kolejny audiobook, co prawdziwe słuchowisko, ze świetnym podkładem oraz wieloma aktorami. Jedyne, co boli, to jego długość. Szkoda, że Chłopcy. W skrócie kończy się tak szybko. Jeżeli jednak kręcą was motory, skóry i klimat z Od Zmierzchu Do Świtu, musicie nać szansę temu tytułowi. Świetna publikacja w sam raz na początek przygody z audiobookami.

walking dead tom 1 i 2 class="wp-image-60559"

W Polsce nie brakuje fanów serialu The Walking Dead. Nie każdy z nich wie jednak, że produkcja AMC na podstawie komiksu znacząco różni się od ilustrowanego oryginału. Komiksy są dodatkowo znacznie bardziej brutalne, o czym możecie się przekonać, słuchając pierwszych dwóch tomów opowieści na podstawie rysunków Kirkmana. Tom 1 i 2 to najwyższa półka, jeżeli chodzi o realizację słuchowisk. Znani aktorzy, świetny podkład dźwiękowy, masa warzyw i owoców zniszczona po to, aby odwzorować dźwięki pękających czaszek… obowiązkowa pozycja dla każdego fana The Walking Dead.

dzidzia class="wp-image-60560"
REKLAMA

Historia tak nietypowa, niepokojąca i abstrakcyjna, że miejscami przypomina filmy Davida Lyncha. Dzidzia opowiada o rechocie historii, karze losu na wnuczce kobiety, która wydała dwie uciekające Polki Niemcom. To właśnie owa wnuczka rodzi w podwarszawskich Gołąbkach zdeformowaną i upośledzoną dziewczynkę. Sylwia Chutnik napisała dzieło, które na długo zostanie wam w głowie, nie chcąc wylecieć. Makabryczna publikacja dla wszystkich tych, którzy szukają nietuzinkowej opowieści.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA