REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Nowości w Storytel, czyli jakich audiobooków warto posłuchać

Po raz kolejny bierzemy pod lupę najciekawsze nowości dostępne w ofercie Storytel. Tym razem coś dla siebie znajdą tu przede wszystkim miłośnicy kryminałów, science fiction oraz sensacji. 

01.04.2016
16:12
Nowości w Storytel, czyli jakich audiobooków warto posłuchać
REKLAMA
REKLAMA
iluzja grzechu class="wp-image-61615"

To już czternasta przetłumaczona na język polski (w sumie cykl składa się z 26 tomów) powieść Aleksandry Marininy, rosyjskiej pisarki, poświęcona major Anastazji Kamieńskiej. Choć dobrze znać poprzednie książki autorski, swoją przygodę bez problemu z serią bez problemu możecie rozpocząć także od "Iluzji Grzechu". Tym razem Kamieńska musi rozwikłać trudną sprawę, która - jak się okazuje - może mieć związek z wydarzeniami z jej przeszłości. Ofiarą brutalnego morderstwa pada Jekatierina Aniskowiec, właścicielka cennej kolekcji obrazów. Wszystko wskazuje jednak na to, że motywem sprawcy wcale nie był rabunek. Tymczasem zamordowana mogła znać powód, dla którego sześć lat wcześniej znajoma Kamieńskiej, Galina Tieriochina, usiłowała zabić czwórkę swoich dzieci i popełnić samobójstwo. Gdy major milicji próbuje połączyć obie sprawy, niebawem dochodzi do kolejnego zabójstwa. W ofercie Storytel znajdziecie jeszcze siedem innych części cyklu Marininy.

wspaniałe życie class="wp-image-61616"

Pijacka powieść i kryminał w jednym. Paweł na skutek swojego uzależnienia od alkoholu traci pracę i dziewczynę. Postanawia zapisać się na terapię i poskładać swoje życie od nowa. Zaczyna też pisać powieść - jej głównym bohaterem jest płatny zabójca, który dostaje zlecenie na siedem osób. Ofiary są mu nieznane, ale morderca przeczuwa, że sprawa jest głębsza i że przypadkiem wplątał się w niezłą aferę. "Wspaniałe życie" to przewrotna powieść, składająca hołd stylistyce noir, pełna czarnego humoru i napisana dosadnym językiem. Jednocześnie jest też opowieścią o alkoholizmie, w dużej mierze opartą na prawdziwych wydarzeniach z życia autora, który jest również narratorem tego audiobooka.

rubieże imperium class="wp-image-61617"

"Rubieże imperium" to cykl sci-fi autorstwa Rafała Dębskiego, w ramach którego ukazały się dotychczas dwie książki. Fani gatunku znajdą tu wszystko, czego po space operze można oczekiwać: międzyplanetarne konflikty, epickie bitwy, podróże wśród gwiazd, a do tego świetnie skonstruowanych bohaterów, interesującą fabułę i dobre wyważenie pomiędzy czystą rozrywką i refleksją. Obie pozycje wydane w ramach cyklu - "Kraniec nadziei" oraz "Żar tajemnicy" - dostępne są w ramach abonamentu Storytel. To w sumie ponad 20 godzin naprawdę solidnej rozrywki.

stan zagrożenia class="wp-image-61618"

Toma Clancy'ego nikomu chyba przedstawiać nie trzeba. Niekwestionowany król powieści sensacyjnych znany jest między innymi z takich tytułów jak "Czas patriotów", "Polowanie na Czerwony Październik", "Suma wszystkich strachów" czy właśnie "Stan zagrożenia". Nienowa książka - w oryginalne wydana w 1989 roku - dopiero teraz doczekała się wersji audio, za sprawą której jej główny bohater, Jack Ryan, może stać się na przykład towarzyszem waszych podróży czy wieczornych chilloutów na fotelu. Zarezerwujcie sobie jednak sporo czasu, najlepiej od razu weźcie urlop - audiobook trwa przeszło 34 godzin, a gdy już zaczniecie, nie będziecie mogli się oderwać. A gdy już skończycie - a uwierzcie, dojdzie do tego szybciej, niż się spodziewacie - to pamiętajcie, że w Storytel znajdziecie także inne pozycje Clancy'ego, w tym między innymi "Czas patriotów" i "Zwierzchnik". 

zapomniana księga strażnik class="wp-image-61614"

"Zapomniana księga" jest postapokaliptycznym cyklem autorstwa Pauliny Hendel, na który składają się trzy książki: "Strażnik", "Tropiciel" i "Łowca". Ostatnia z nich właśnie ukazała się w wersji audio, co stanowi świetny pretekst, by zapoznać się z całością. Nie jest to może najbardziej ambitna literatura, ale pod kątem czysto rozrywkowym sprawdza się nad wyraz dobrze. Jej głównym bohaterem jest Hubert, siedemnastolatek, który podczas wycieczki do Paryża jest świadkiem ogromnego wybuchu, w wyniku którego traci przytomność. Odzyskuje ją po siedmiu latach i uświadamia sobie, że świat, który znał, zmienił się bezpowrotnie i drastycznie: zarazy i epidemie przetrzebiły ludzkość, impuls elektromagnetyczny pozbawił ją zdobyczy techniki, a z ukrycia wyszły znane z ludowych opowieści demony. Hubert musi nie tylko odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ale też wyjaśnić, co działo się z nim gdy przebywał w śpiączce.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA