REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Co słychać w Storytel? Trzy ciekawe nowości w sam raz na nadchodzący weekend

Jak co tydzień przyglądamy się nowościom w Storytel. Tym razem mamy dla was trzy bardzo ciekawe audiobooki: kryminał, thriller i reportaż. Każda z nich będzie wspaniałym towarzyszem podczas zbliżającego się weekendu, niezależnie od tego, czy planujecie spędzić go w domu, wyjechać gdzieś poza miasto, wyruszyć na rowerową wyprawę czy po prostu wybrać się na dłuższy spacer. 

22.04.2016
14:43
Storytel: trzy ciekawe nowości w sam raz na nadchodzący weekend
REKLAMA
REKLAMA
prawdziwe morderstwa storytel class="wp-image-68446"

Charlaine Harris to autorka bestsellerowych powieści - jej książki sprzedały się na całym świecie w kilkunastu milionach egzemplarzy. Znana jest przede wszystkim z książkowych cykli "Sookie Stackhouse", "Lily Bard", "Harper Connelly" oraz "Aurora Teagarden". "Prawdziwe morderstwa" otwierają tę ostatnią serię, opowiadającą o przygodach niezwykle bystrej, przenikliwej i obdarzonej niesamowitą intuicją bibliotekarki. Akcja rozgrywa się na przedmieściach Atlanty, które klimatem przypominają małe miasteczko - każdy tu zna każdego, a rodzinne sekrety trudno utrzymać w tajemnicy. W takich właśnie warunkach dorasta Aurora "Roe" Teagarden, która o każdym swoim sąsiedzie i kliencie biblioteki mogłaby powiedzieć więcej, niż ci chcieliby zdradzić. Wraz z podobnymi sobie ludźmi, Aurora zakłada klub, którego członkowie zajmują się analizowaniem spraw kryminalnych. To tylko hobby, intelektualna rozrywka, która jednak z czasem przeradza się w coś więcej. Oto bowiem zamordowana zostaje jedna z członkiń klubu, wkrótce potem za pierwszym zabójstwem idą kolejne. Aurora musi odkryć kto i dlaczego pozbawia życia jej znajomych. Sprawy nie ułatwia fakt, że podejrzanymi i potencjalnymi następnymi ofiarami są te same osoby. Trzymający w napięciu audiobook, który dostarczy rozrywki wszystkim miłośnikom historii z dreszczykiem.

życie na miarę storytel class="wp-image-68444"

Jak musi się czuć szwaczka, której pensja ledwo starcza na skromny posiłek i jeszcze skromniejszy dach nad głową, gdy widzi uszytą przez siebie suknie na popularnej aktorce, podczas gali wręczenia ważnych nagród filmowych? Dlaczego firmy odzieżowe potrafią obniżyć ceny swoich produktów o kilkadziesiąt procent i dalej zarabiać kokosy na ich sprzedaży? Między innymi poszukując odpowiedzi na te pytania dziennikarz Marek Rabij udał się do Bangladeszu, bo na własne oczy zobaczyć, w jakich warunkach powstają ubrania, które niemal wszyscy nosimy, wysłuchać ludzi, którzy je szyją i spróbować porozmawiać na ten temat z despotycznymi właścicielami fabryk. "Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo" to jedna z tych książek, które otwierają oczy i zmuszają czytelnika do pochylenia się nad kwestiami, nad którymi na ogół nikt nie chce się zastanawiać. Audiobook w Storytel dostępny jest w znakomitej interpretacji Andrzeja Ferenca.

powrót z piekła storytel class="wp-image-68445"
REKLAMA

Clive Barker to twórca, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jego bogaty dorobek - nie tylko literacki - mówi sam za siebie. Po raz pierwszy wydany w 1986 roku (w Polsce sześć lat później) "Powrót z piekła" to dziełko pod względem objętości niewielkie, ale w niczym nie przeszkodziło mu to w staniu się jednym z najbardziej rozpoznawalnych reprezentantów gatunku horroru. Spory udział miał w tym kultowy film - "Hellraiser: Wysłannik piekieł" - który jest ekranizacją tej właśnie noweli, nakręcony zresztą przez samego Barkera, który był też autorem scenariusza. To opowieść o przebudzeniu piekielnych mocy, którą każdy fan literatury grozy znać powinien. Sięgnięcie po audiobook czytany przez Pawła Kwiatkowskiego to doskonała okazja, by te ewentualną zaległość czym prędzej nadrobić.

Ciągle ci mało? Zerknij na inne ciekawe audiobooki, które znajdziesz w ofercie Storytel. Pamiętajcie, że jeżeli jeszcze nie korzystaliście ze Storytel, zawsze możecie wypróbować platformę z audiobookami przez 2-tygodniowy, bezpłatny okres.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA