REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Powrót Hitlera, Stasio i Nel oraz Drakula - sprawdzamy nowe audiobooki w Storytel

Kolejny tydzień, kolejny przegląd nowości w Storytel. Jak zwykle sprawdzamy, jakie audiobooki możesz pobrać do pamięci swojego urządzenia, nie ponosząc żadnych dodatkowych opłat.

15.04.2016
15:52
Powrót Hitlera, Stasio i Nel oraz Drakula - nowości w Storytel
REKLAMA
REKLAMA

Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge

alfie bloom class="wp-image-68058"

Jestem jedną z tych osób, która poczuła wielką pustkę po zakończeniu przygód Harry’ego Pottera . Żadna kolejna nowa młodzieżowa seria nie była w stanie wybić się ponad cudowne osiągnięcie Rowling, kapitalnie potraktowane profesjonalnym, przemyślanym polskim tłumaczeniem. Skoro nie można lepiej, może w takim razie warto kopiować od najlepszych? Alfie Bloom i tajemnice zamku Hexbridge to właśnie taki Potter - bis, którego bez żadnych oporów można puścić swojemu dziecku. O jego dobry nastrój odpowiednio zadba Marcin Popczyński z Biblioteki Akustycznej.

On wrócił

on wrocił class="wp-image-68060"

Doskonale wiecie, kto taki. Tej przylizanej grzywki, tego charakterystycznego wąsika, nie da się pomylić z nikim innym. On - Adolf Hilter - powrócił. Jakimś cudem twórca „Tysiącletniej Rzeszy” budzi się w RFN 2011 roku. Otwartego na nowe kultury, pełnego imigrantów, ugrzecznionego politycznie, rozrywanego od środka kulturowo. Hitler przewracałby się w grobie, gdyby nie to, że… ma się doskonale i chodzi pośród współczesnych obywateli Niemiec. Świetna zabawa konwencją, doskonale czytana przez jednego z moich ulubieńców - Jarosława Boberka.

Dracula

dracula class="wp-image-68059"

Dracula Brama Stokera to jedna z najlepszych adaptacji króla nocy, pijącego krew ofiar i pożądającego tego, co utracił na zawsze - miłości. To właśnie na podstawie tej książki powstał rewelacyjny film o tym samym tytule, do teraz budzący grozę i ciekawość. Świetną treść nieco rozprasza Leszek Filipowicz, któremu daleko do mrocznego, budującego klimat narratora. Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem grozy, Dracula pióra Stokera jest pozycją obowiązkową. Nigdy nie miałeś czasu? Cóż, między innymi po to istnieją audiobooki!

W pustyni i w puszczy

w oustyni i w puszczy class="wp-image-68061"

Powieść Henryka Sienkiewicza została nagrana przez Bibliotekę Akustyczną. Stanisław Biczysko czytający przygody Stasia i Nel to wybawienie dla każdego młodego Polaka, który musi zapoznać się z tą publikacją w ramach obowiązku szkolnego. Audiobook jest naprawdę dobrze czytany. Byczysko dba o odpowiednie tempo, barwę i ton. W takiej formie żadna szkolna lektura nie jest straszna.

REKLAMA

Jeżeli jeszcze nie korzystaliście ze Storytel, pamiętajcie, że zawsze możecie wypróbować platformę z audiobookami przez 2-tygodniowy, bezpłatny okres.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA