REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Storytel idzie w ślady Netfliksa i stawia na własne seriale. Poznajcie Storytel Original

Czegoś takiego jeszcze w Polsce nie było! Storytel idzie w ślady Netfliksa i stawia na własne seriale. Naturalnie – w formacie audiobooka. Poznajcie Storytel Original.

14.03.2017
10:59
Storytel Original - własne seriale w formie audiobooka
REKLAMA
REKLAMA

Storytel Original to seriale audio, pisane na specjalne zamówienie Storytel Polska. Każdy sezon składa się z 10 odcinków, które – wzorem Netflixa – udostępniane są za jednym zamachem, by odbiorca nie musiał czekać na kolejny epizod.

Własne produkcje to kluczowa część strategii, którą Storytel.pl chce przekonać do siebie polskich czytelników i nakłonić jak najwięcej osób do spróbowania audiobooków. Trudno o lepszą formę, niż serial, by zachęcić potencjalnych subskrybentów usługi.

Na początek Storytel proponuje 3 pozycje, które już teraz można wysłuchać w całości w aplikacji.

Graffiti Girl Blues

 class="wp-image-81438"

Napisana przez Emila Strzeszewskiego, a czytana przez Filipa Kosiora opowieść to mroczny thriller, opowiadający o zaginięciu córki pracownika zakładu pogrzebowego, Tomasza, który mierzy się z własnymi emocjami i problemami alkoholowymi. Zdążyłem już przesłuchać pierwszy odcinek tego serialu i nie mogę się doczekać wolnej chwili, by zagłębić się w drugi. Historia napisana jest po mistrzowsku; Emil Strzeszewski co i rusz rzuca błyskotliwymi metaforami i zaskakuje niebywale zręcznym warsztatem pisarskim. Dodajmy do tego fenomenalnego Filipa Kosiora w roli lektora i mamy naprawdę mocny „otwieracz” dla całej serii Storytel Original.

Dobry Glina

 class="wp-image-81437"

Dobry Glina to oparta na faktach historia Augustyna Glińskiego, twórcy pierwszego w Polsce kryminalno-śledczego wydziału policji. Serial zabiera odbiorcą do XIX wieku, kiedy kryminologia jeszcze raczkowała, a światem przestępczym rządzili Książęta dziadowscy. Historia rozpoczyna się od próby rozwikłania tajemnicy zamachu na francuską księżną. Dobry Glina napisany został przez Andrzeja W. Sawickiego, zaś audiobook czyta Andrzej Chyra.

Pani Doktor

 class="wp-image-81439"

Weronika Wierzchowska głosem Ady Fijał przedstawia odbiorcy postać Anny Tomaszewicz-Dobrskiej, pierwszej Polce praktykującej w zawodzie lekarza w czasach, kiedy kobiety nie były mile widziane nigdzie poza domowym zaciszem i okolicy kuchennych blatów. To historia o miłości i przeciwnościach losu, która – przynajmniej z opisu – przypomina nieco opowieść o Marii Skłodowskiej-Curie; silnej kobiecie, rzuconej w nieprzyjazny świat mężczyzn. Brzmi ciekawie!

Trzy seriale, które zostały dziś udostępnione odbiorcom to dopiero początek. Na przestrzeni kolejnych miesięcy będą pojawiać się nowe produkcje, a docelowo co miesiąc mamy dostawać nowy serial.

Widać też, że nawet trzy pierwsze produkcje Storytel Original mają za zadanie trafić do różnych grup docelowych. To także część planu polskiego oddziału Storytel. Jak mówi Marcin Zwierzchowski, manager projektu Storytel Original:

Na razie mamy trzy zupełnie różne historie: kryminał, thriller i literaturę kobiecą. Naszym priorytetem w ramach Storytel Original jest różnorodność, tak by każdy znalazł w Storytel coś dla siebie. Bardzo ważna jest dla nas także unikatowość, dlatego cały czas poszukujemy nowych historii i nowych autorów.

Pierwszych odcinków można będzie posłuchać za darmo na kanale w serwisie YouTube.

REKLAMA

Pierwsze odcinki każdego serialu będą udostępniane na kanale YouTube Storytel.pl, ale jeśli ktoś bardzo się uprze, zdąży przesłuchać cały sezon wybranej produkcji w ramach 14-dniowego okresu próbnego, który jest w pełni darmowy. Późniejsza subskrypcja to koszt 29,90 zł, w zamian za które otrzymujemy nielimitowany dostęp do nieustannie rosnącej bazy audiobooków.

Czegoś podobnego jeszcze nie było na polskim rynku, a z biegiem czasu w usłudze będzie pojawiać się coraz więcej książek i coraz więcej seriali. Jeśli brak ci czasu na czytanie papierowych książek, albo dużo czasu spędzasz na dojazdach do szkoły czy pracy, zdecydowanie powinieneś spróbować audiobooków. A Storytel Original to świetny wstęp do tego formatu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA