REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Audiobooki

Czas na thriller i horror! Oto najlepsze audiobooki, jakie pobierzecie bez dodatkowych opłat ze Storytel

Z myślą o posiadaczach abonamentu Storytel przygotowałem kolejną listę wartych pobrania audiobooków. Tym razem sięgniemy po tytuły grozy, idealne na kemping, do namiotu czy przy ognisku:

30.05.2016
18:08
Horror i thriller w Storytel - wybieramy najlepsze audiobooki
REKLAMA
REKLAMA
dracula class="wp-image-68059"

Dracula Brama Stokera to jedna z najlepszych adaptacji króla nocy, pijącego krew ofiar i pożądającego tego, co utracił na zawsze – miłości. To właśnie na podstawie tej książki powstał rewelacyjny film o tym samym tytule, do teraz budzący grozę i ciekawość.

Świetną treść nieco rozprasza Leszek Filipowicz, któremu daleko do mrocznego, budującego klimat narratora. Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem grozy, Dracula pióra Stokera jest pozycją obowiązkową. Nigdy nie miałeś czasu? Cóż, między innymi po to istnieją audiobooki!

słoneczna dolina class="wp-image-70112"

Polska powieść grozy jest jak Wiedźmin – przepełniona swojskim, słowiańskim, wiejskim klimatem, który odróżnia audiobooka od masy innych horrorów. Bohaterem „Słonecznej doliny” jest Witold Uchmann – dziennikarz pracujący dla ogólnopolskiej gazety.

Mężczyzna prowadzi kolumnę poświęconą zjawiskom paranormalnym, będąc na granicy wypalenia zawodowego. Od odejścia z redakcji odwodzi Uchmanna tylko jeden mail, w którym zostaje poruszony wątek tajemniczej, niemal nikomu nieznanej wioski gdzieś na Lubelszczyźnie…

powrót z piekieł class="wp-image-70111"

Książka będąca pierwowzorem kultowego filmu grozy „Hellriser”. Clive Barker dostarcza intensywne, szybkie, krótkie 150 stron wypełnionych piekłem na Ziemi, rozpętanym gdzieś pod Londynem.

Warto przesłuchać, nie tylko ze względu na sentyment do filmu. Audiobook w wielu miejscach różni się względem produkcji z aktorami, stanowiąc nie lada gratkę dla każdego fana horroru. No i słucha się go naprawdę przyjemnie, o ile można stosować taki przyimek w stosunku do Cenobitów.

pies baskervillów class="wp-image-70110"

Gdy byłem dzieckiem, bałem się go niczym ognia! Demoniczny pies, który wynurza się z pobliskich zarośli, po czym rzuca się na swoją ofiarę. Teraz mam okazję rozprawić się z tym straszydłem raz na zawsze, dzięki audiobookowi poświęconemu trzecim z kolei przygodom Sherlocka Holmesa.

Tym razem najsławniejszy fikcyjny detektyw świata musi rozwikłać sprawę klątwy, która rzekomo wisi nad męskimi członkami rodu Baskervillów, od lat ginącymi w paszczy olbrzymiego ogara. Czy jednak aby na pewno?

autobiografia kuby rozpruwacza class="wp-image-70109"

Perełka mojej listy. „Autobiografia Kuby Rozpruwacza” traktuje o odnalezionych wspomnieniach niejakiego Jamesa Willoughby Carnac’a. To właśnie ten mężczyzna podaje się za seryjnego zabójcę prostytutek, którego działania sterroryzowały Whitechapel w 1888 roku.

Czy to jemu trzeba przypisać tytuł legendarnego Kuby Rozpruwacza? Kto wie, może dowiecie się po przesłuchaniu audiobooka dostępnego w zbiorach Storytel.

the-walking-dead-zywe-trupy-upadek-gubernatora class="wp-image-60823"

Zdaje sobie sprawę, że fani serialu The Walking Dead już dawno zapomnieli o tyranie, który rządził wioską Woodburry. Telewizyjna produkcja galopem ruszyła do przodu, wprowadzając nowe, ciekawe postacie. Mimo wszystko, zachęcam do cofnięcia się o kilka sezonów i poznania prawdziwej historii postaci Gubernatora. Ta jest zaskakująco złożona, wielowątkowa i naprawdę ciekawa.

Z perspektywy fana The Walking Dead, pochód tyrana i sadysty do władzy będzie prawdziwą gratką. Zwłaszcza, że audiobook czyta dla nas Wojciech Żołądkowicz, którego barwa głosu idealnie pasuje do mrocznej, momentami szokującej zawartości.

the walking dead audiobook class="wp-image-70080"
REKLAMA

W Polsce nie brakuje fanów serialu The Walking Dead. Nie każdy z nich wie jednak, że produkcja AMC na podstawie komiksu znacząco różni się od ilustrowanego oryginału. Komiksy są dodatkowo znacznie bardziej brutalne, o czym możecie się przekonać, słuchając pierwszych dwóch tomów opowieści na podstawie rysunków Kirkmana.

Tom 1 i 2 to najwyższa półka, jeżeli chodzi o realizację słuchowisk. Znani aktorzy, świetny podkład dźwiękowy, masa warzyw i owoców zniszczona po to, aby odwzorować dźwięki pękających czaszek… obowiązkowa pozycja dla każdego fana The Walking Dead.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA