REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale

Druga Strona ze Stranger Things to problem USA? Fani stworzyli kapitalny film, w którym zagrożenie jest globalne

Druga Strona ze Stranger Things to wciąż niezbadane miejsce budzące masę pytań. Jednym z największych jest to, czy mieszkańcy innych kontynentów również mają się czego obawiać.

22.11.2017
19:05
stranger things 2 soudtrack
REKLAMA
REKLAMA

Zimna Wojna to okres, w którym każda ze stron starała się zdobyć technologiczną, militarną, ideologiczną oraz ekonomiczną przewagę nad rywalem. Chociaż nasi dziadkowie i ojcowie żyli w cieniu atomowych bomb, mówimy o okresie niesłychanego rozwoju. Podboju kosmosu. Narodzin Internetu.

W świecie Stranger Things nie tylko Amerykanie powinni eksperymentować z równoległymi wymiarami.

Skoro Jankesi potrafili nawiązać kontakt z Demogorgonem oraz otworzyć bramę do Drugiej Strony, dlaczego nie Rosjanie? Radzieccy naukowcy byli równie przenikliwi co ci amerykańscy, o ile nie bardziej. To sowieci wysłali pierwszego człowieka - Jurijego Gagarina - w kosmos. Dlaczego więc nie mogliby wysłać pierwszego człowieka do równoległego wymiaru? To moim zdaniem jeden z ciekawszych wątków, który nigdy nie został poruszony w serialu.

Za to, co omijają producenci Stranger Things, biorą się fani serialu Netfliksa. Ci stworzyli własny film wideo, zabierając widzów do brytyjskiego lasu Rendlesham. Dlaczego właśnie tam? We współczesnej historii Wyspiarzy to miejsce jest równie tajemnicze, co Area 51 dla obywateli USA. W Rendlesham dochodziło do wielu niewyjaśnionych wydarzeń i zjawisk, a baza RAF znajdująca się w pobliżu lasu jedynie dodawała powagi całej sytuacji.

Amatorski film The 12th Search zrobił na mnie wielkie wrażenie.

REKLAMA

Klimat, udźwiękowienie, charakteryzacja - wszystko to zostało zrealizowane na naprawdę wysokim poziomie. Nawet komputerowe efekty specjalnie nie odrzucają od monitora. Fani wykonali kawał naprawdę dobrej roboty. Warto ich docenić, poświęcając kilka minut na poznanie bezpłatnego materiału wideo. Byle tylko nie oglądali go najmłodsi, ponieważ amatorska produkcja zawiera kilka mocnych scen:

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA