REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. VOD /
  4. Dzieje się

Najdziwniejsze rodziny z seriali. Straszą, skrywają demony i nie cofną się przed niczym

Historie przedstawiane w serialach niejednokrotnie fascynują nas tak bardzo, że sami chcielibyśmy być ich bohaterami. Przeżywać wyjątkowe chwile, przenosić się w niesamowite miejsca, które nie istnieją na prawdziwych mapach. Nie wszystkie postaci jednak dobrze byłoby spotkać na swojej drodze. Zwłaszcza takie, które albo przynoszą pecha, albo mają wiele na sumieniu.

31.10.2019
22:07
Gra o tron - Lannisterowie - kadr z serialu
REKLAMA
REKLAMA

Kiedy myślimy o rodzinie, zwykle wiążemy ją z przyjemnymi i troskliwymi uczuciami. To podstawowa jednostka socjalizacyjna każdego człowieka. Choć istnieją różne modele rodzin, zwykło się zakładać, że to właśnie ona stanowi naturalne i wspierające środowisko rozwoju człowieka. Co jednak, jeśli członków familii łączą toksyczne relacje?

Poniższe zestawienie to lista nietypowych rodzin, które w ostatnim czasie rządziły naszymi ekranami. Niektóre z nich można nazwać wręcz familiami z piekła rodem. Inne przyciągają uwagę niestandardowymi relacjami. Każda z nich potrafi jednak wzbudzić nasze zainteresowanie.

Niezwykle popularny serial Netfliksa, przez wielu uznawany za jeden z najstraszniejszych horrorów ostatnich lat. „Nawiedzony dom na wzgórzu” to historia rodziny Crainów, którzy na początku lat 90. przeżywali ciężkie i przerażające chwile zamknięci w pięknym domostwie, który kiedyś nazywali domem. W wyniku serii paranormalnych zdarzeń rodzina musiała uciec z willi. Po latach jednak będą musieli ponownie przekroczyć próg budynku i na nowo przeżywać dawno zapomniane horrory.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej Netflix

Norman Bates to słynny bohater „Psychozy“ Alfreda Hitchocka oraz książkowego pierwowzoru Roberta Blocha, który zapisał się złotymi zgłoskami w historii popkultury. Serial „Bates Motel“ przygląda się natomiast młodości mężczyzny i w intrygujący sposób opisuje relacje chłopaka z matką. Norma Bates (znakomita, nominowana do nagrody Emmy Vera Farmiga) to bowiem kobieta nietypowa i pełna sprzeczności, której zaskakujące metody wychowawcze oraz niemal dwubiegunowe podejście do syna doprowadzą do dramatycznych sytuacji w przyszłości.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej Netflix

„Ostre przedmioty” to wciągający dramat z elementami thrillera, opowiadający o skomplikowanych relacjach rodzinnych oraz fasadowej ocenie relacji międzyludzkich. Piękny front często skrywa mroczne i przerażające sekrety, a coś, co z zewnątrz wygląda na sielskie rodzinne życie, może być de facto rodzicielskim nadużyciem i przesadą. „Ostre przedmioty” to intrygująca opowieść o małym miasteczku, które skrywa wielkie tajemnice.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej HBO GO

„American Horror Story” to serial-antologia, w którym każdy sezon opowiada inną historię. Pierwsza seria skupiała się na rodzinie, która po przeprowadzce do nowego domu zaczęła dostrzegać wokół siebie coraz więcej przerażających zjawisk. Czy dom może być nawiedzony? I czy członkowie rodu będą umieli pomóc sobie nawzajem?

Gdy ojciec rodu w wyniku dramatycznego splotu zdarzeń i konszachtów z mafią zaciąga rodzinę do górskiej miejscowości Ozark, familia nie ma nic do gadania. Serial przygląda się temu, jak zmienia się życie rodu po przeprowadzce oraz jak stresująca praca głowy rodziny wpływa na wszystkich domowników. „Ozark” to dramatyczna wizja przemian zwykłych ludzi, którzy odkrywają w sobie nowe, nieznane cechy.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej Netflix

„Gra o tron” to koronny przykład serialu o skomplikowanych, niebanalnych i zaskakujących relacjach rodzinnych. To produkcja, która wielokrotnie pokazała, że więzy krwi wcale nie gwarantują miłości ze strony rodziny, a rodowe powinowactwo może być zarówno błogosławieństwem, jak i klątwą.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej HBO GO

Rodzeństwo Baudelaire nie ma szczęścia. Każda trudna sytuacja, z której jakimś cudem udaje im się wyjść, prowadzi do kolejnego incydentu, z którym trzeba sobie poradzić. „Seria Niefortunnych Zdarzeń” to jednak ciekawa opowieść o sile miłości do swojego rodzeństwa i pochwała kreatywności jako sposobu rozwiązywania problemów.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej Netflix

Gdy Sheila (świetna Drew Barrymoore) w wyniku zaskakującego splotu wydarzeń staje się nieumarłą istotą, która karmi się ludzkim mięsem, spokojne podmiejskie życie jej familii wywraca się do góry nogami. „Santa Clarita Diet” w zaskakująco lekki i komediowy sposób podchodzi do wątków, które częstokroć były strawą dla wszelkiej maści horrorów.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej Netflix

Rozpieszczeni synowie, którzy nie dbają o zdrowie ojca, myśląc jedynie o spadku. Babka (świetna Jessica Lange), która pod przykrywką dbania o jak najlepszy interes swojej wnuczki zdaje się celowo wywoływać jej chorobę, aby dzięki temu wykorzystywać współczucie innych do własnych celów. „Wybory Paytona Hobarta“ to niecodzienna propozycja od Netfliksa, która przyciąga charakterami głównych bohaterów oraz przedziwnymi relacjami rodzinnymi.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej Netflix

REKLAMA

Bazujący na prawdziwych wydarzeniach, przejmujący serial Hulu opowiada historię Gypsy Rose Blanchard, dziewczynki, która przez lata była otruwana przez własną matkę. „The Act“ to serial przedstawiający próby wyswobodzenia się spod jarzma nadopiekuńczości. Historia wciąga i zaskakuje na każdym kroku, pokazując co dzieje się, gdy matka zbyt mocno kocha swoje dziecko.

Serial obejrzysz na platformie streamingowej HBO GO

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA