REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

To będzie hit! Możesz już posłuchać Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2

Strażnicy Galaktyki 2 zaraz wejdą do kin, ale nie musimy czekać do premiery filmu, by cieszyć się ścieżką dźwiękową. Reżyser zdradził już, jakie utwory będą wchodzić w skład Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2.

20.04.2017
14:04
Guardians of the Galaxy Vol. 2 - Strażnicy Galaktyki 2 - Awesome Mix Vol. 2 - soundtrack OST muzyka
REKLAMA
REKLAMA

Soundtrack do pierwszej części filmu Strażnicy Galaktyki oczarował widzów. Nieoczywisty wybór kawałków sprzed lat, z którego najbardziej w ucho wpadało Hooked on a Feeling od Blue Swede został w dodatku umotywowany fabularnie.

Główny bohater poleciał w kosmos i zabrał ze sobą walkmana z wyłącznie jedną kasetą podpisaną właśnie Awesome Mix Vol. 1, którą dostał od umierającej matki. Od początku było jednak wiadomo, że na Vol. 1 się nie skończy.

Kaseta Petera Quilla stała się hitem wśród widzów, a wraz z kolejną odsłoną Guardians of the Galaxy odnalazła się druga część składanki.

O tym jak wybierano utwory do nowego OST opowiedział reżyser filmu Strażnicy Galaktyki 2, czyli James Gunn. Wspomina zresztą, że jego pierwszy soundtrack został odebrany z przerażeniem przez pracowników Marvel Studios. Byli przekonani, że "nikt" nie będzie chciał słuchać takiej muzyki.

Awesome Mix Vol. 1 wbrew przewidywaniom dyletantów okazał się hitem i zdobył liczne nagrody. Oczekiwania przed edycją Vol. 2 były ogromne. James Gunn mógł tym razem zresztą sobie pofolgować, bo raczej po ostatnim sukcesie nikt nie powinien ośmielić się zarzucić mu braku wyczucia.

Guardians of the Galaxy Vol. 2 - Strażnicy Galaktyki 2 - Awesome Mix Vol. 2 - soundtrack OST muzyka class="wp-image-83903"

Peter Quill trafił zresztą na kasetę z drugą częścią składanki pod koniec poprzedniego filmu, więc spodziewam się zobaczyć ją ponownie w nadchodzącej produkcji. Już teraz poznaliśmy jednak listę utworów, które będą składały się na soundtrack najnowszej produkcji Marvela.

Guardians of the Galaxy Awesome Mix Vol. 2. - lista utworów OST filmu Strażnicy Galaktyki 2:

 1. Mr. Blue Sky - Electric Light Orchestra
 2. Fox on the Run - Sweet (piosenka ze zwiastuna)
 3. Lake Shore Drive - Aliotta Haynes Jeremiah
 4. The Chain - Fleetwood Mac
 5. Bring it On Home to Me - Sam Cooke
 6. Southern Nights - Glen Campbell
 7. My Sweet Lord - George Harrison
 8. Brandy You're a Fine Girl - Looking Glass
 9. Come a Little Bit Closer - Jay and the Americans
 10. Wham Bang Shang-A-Lang - Silver
 11. Surrender - Cheap Trick
 12. Father and Son - Yusuf / Cat Stevens
 13. Flashlight - Parliament
 14. Guardians Inferno - The Sneepers ft. David Hasselhoff

Awesome Mix Vol. 2. będzie odzwierciedleniem drugiego rodzica głównego bohatera.

Tak jak pierwsza część składanki zawierała w sobie utwory skupiające się na postaci matki głównego bohatera - i zawierała w sobie mniej znane utwory - tak druga skupia się na jego ojcu. Ze zwiastunów wiemy, że pojawi się on w filmie.

Soundtrack do Strażników Galaktyki 2 zadebiutuje już jutro, ale fani mogą już teraz przesłuchać go w serwisach streamingowych z wyłączeniem jednej piosenki napisanej specjalnie na potrzeby filmu.

REKLAMA

Nic nie stoi na przeszkodzie, by już teraz posłuchać utworów dostępnych w serwisach streamingowych. Nie mogę jednak się doczekać, aż usłyszeć Guardians Inferno w wykonaniu Davida Hasselhoffa, który - jak się okazuje - jest jednym z idoli Petera Quilla.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA