REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Easter eggi w Strażnikach Galaktyki 2 bledną przy niespodziance z pierwszej części, którą właśnie odkryto

Guardians of the Galaxy Vol. 2 okazało się kopalnią easter eggów i smaczków dla fanów komiksów Marvela. Nowy film rzucił też nieco światła na poprzednią część serii Strażnicy Galaktyki, w której można doszukać się odniesień do fabuły sequela.

09.05.2017
21:30
Strażnicy Galaktyki 2 - Guardians of the Galaxy 2 - recenzja mcu marvel cinematic universe streszczenie
REKLAMA
REKLAMA

W tekście znajduje się masa spoilerów z filmu Strażnicy Galaktyki 2.

Miłośnicy doszukiwania się w filmach niespodzianek i dyskretnych nawiązań powinni być po seansie filmu Strażnicy Galaktyki 2 ukontentowani. James Gunn ukrył w drugiej części Guardians of the Galaxy całe mnóstwo smaczków, które wprawne oko fana komiksów powinno dostrzec.

Adam Warlock

Pod koniec filmu pojawia się tajemniczy Adam, którego tworzą Suwerenni. To najpewniej znany z komiksów Him, który przyjął potem miano Adam Warlock. To nie jest naturalnie urodzony człowiek, a istota będąca tworem naukowców z Enclave. Warlock stał się przeciwnikiem Thanosa.

Adam stał się posiadaczem jednego z klejnotów nieskończoności: Soul Gem. W Marvel Cinematic Universe klejnoty nazywane są kamieniami, a Soul Stone jeszcze się w filmach z cyklu nie pojawił. Warlock w komiksach przez chwilę był jednym z członków Strażników Galaktyki.

Guardians of the Galaxy XXXI

Zanim Star-Lord, Gamorra, Drax, Rocket i Groot stali się rozpoznawalnymi postaciami, w komiksowym uniwersum była zupełnie inna grupa bohaterów nazywająca się Strażnikami Galaktyki. Pochodzili oni z przyszłości, a konkretnie z 31. wieku. Część z tych postaci widzieliśmy w nowym filmie Marvela.

Jedną z nich jest Stakar grany przez Sylvestre'a Stallone'a znany w komiksach jako Starhawk. Oprócz niego pojawili się też Charlie-27, Martinex i Aleta, który uczestniczyli w gwiezdnym pogrzebie. W zakończeniu było widać też Krugaara i Mainframe, a ostatniej bohaterce głosu użyczyła... Miley Cyrus.

Stan Lee i Obserwujący

W niemal wszystkich filmach na podstawie komiksów Marvela pojawia się na chwilę Stan Lee, czyli legendarny już twórca tego wydawnictwa. Nie inaczej było w przypadku Strażników Galaktyki. Teraz jego krótkie cameo było jednak wyjątkowe w porównaniu do poprzednich gościnnych występów.

Stan Lee pojawił się na jednej z planet, gdzie rozmawiał z przedstawicielami rasy The Watchers, co można tłumaczyć jako Obserwujący. To kosmici, których zadaniem jest rejestrowanie wszystkich zdarzeń w uniwersum Marvela, ale nie mogą ingerować w wydarzenia. Stan Lee opowiadał im najróżniejsze historie...

To dopiero wierzchołek góry lodowej easter eggów w filmie Strażnicy Galaktyki 2.

W filmie można znaleźć znacznie więcej nawiązań. Peter Quill, podczas gdy patrzył w gwiazdy po rozmowie ze swoim ikonicznym ojcem, twierdził że dostrzega nieskończoność. To może być nawiązanie do kosmicznego bytu o nazwie Eternity.

W napisach zaś zasugerowano, że w filmowym uniwersum Marvela pojawi się niejaki Grandmaster, który może okazać się... dziadkiem Star-Lorda należącym do tej samej rasy, co Collector. Na chwilę pojawił się też Howard the Duck.

Strażnicy Galaktyki 2 rzucają w dodatku nowe światło na poprzednią część.

W serwisie YouTube na kanale MasterTainment pojawił się film, którego autor analizuje pierwszą część filmu w kontekście fabuły Guardians of the Galaxy Vol. 2. Jest przekonany, że James Gunn już w poprzedniej produkcji ukrył poważny spoiler. Rozszyfrował tajemniczą wiadomość, która ukryła się w napisach wspominających o miejscu i czasie akcji kolejnych scen.

Wszystko rozbija się o numery, które znalazły się przy oznaczeniach lokacji: Ziemia w 1988 roku, statek kosmiczny Ronana o nazwie The Dark Aster i stacja kosmiczna Knowhere. Po ich odszyfrowaniu można uzyskać tajemniczą wiadomość: Shh… This Is Moms Cancer… Meredith Quill X co może oznaczać Cii... to rak mamy: były Meredith Quill.

guardians galaxy 2 strażnicy galaktyki easter eggi class="wp-image-84905"

W kontekście fabuły drugiej części filmu ta wiadomość ma sporo sensu.

REKLAMA

Za tą hipotezą ma przemawiać też fakt, że stacja kosmiczna Knowhere ma związek z Ego, czyli ojcem Petera Quilla. Wedle orędowników takiego wyjaśnienia Knowhere zostało zbudowane w głowie martwego przedstawiciela rasy Celestial. Tym zabitym kosmicznym bytem mógłby być Ego. Nie mógł tak naprawdę zginąć, póki nie unicestwiono jego światła.

To, że Knowhere to odcięta głowa Ego brzmi nieco naciąganie. Za to hipoteza, że w pierwszym filmie zawarta została wiadomość na temat przyczyny śmierci matki głównego bohatera, brzmi bardzo przekonująco. O tym, że w filmie Strażnicy Galaktyki ukryty został jeszcze jeden easter egg, którego nikt nie znalazł przed premierą drugiej części, wspominał zresztą sam James Gunn...

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA