REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Stwórz własnego winyla, czyli usługa obowiązkowa dla każdego hipstera

Z tymi hipsterami to może przesadzam, bo sam bardziej wolę staroszkolne słuchanie muzyki z płyt CD czy winyli, niż streaming. I właśnie dla takich melomanów powstała internetowa strona vinylize.it.

01.07.2016
11:45
Vinylize.it - stwórz własnego winyla
REKLAMA
REKLAMA

Jakby ktokolwiek powiedział mi jeszcze kilka lat temu, że w drugiej dekadzie XXI wieku, w dobie serwisów streamingowych to właśnie winyle będą przeżywały swoją drugą młodość, uznałbym to za jakieś wizje rodem z sci-fi. Ale rzeczywiście, ogromna liczba słuchaczy odczuwa swoistą sterylność muzyki umieszczonej w wirtualnych serwisach i niewidzialnych chmurach, przez co coraz częściej poszukują oni opcji, w której mogliby mieć fizyczny kontakt z danym krążkiem.

Jako że wychowywałem się na styku ery analogowej i cyfrowej, raczej z dystansem podchodzę do streamingu, zdecydowanie bardziej wolę słuchać "starodawnych" płyt, które mogę dotknąć, które stanowią skończoną całość, i które mają często ciekawe okładki (niekiedy stanowiące dzieła sztuki same w sobie) oraz "wkładki" ze zdjęciami czy tekstami piosenek.

I właśnie w połowie drogi ku temu spotyka nas strona vinylize.it, której użytkownicy będą mogli każdy wybrany przez siebie utwór z serwisu SoundCloud przenieść na winyl. Po wybraniu numeru, bądź playlisty na portalu klient wysyła kompozycje, które chce wytłoczyć na płycie. A za samo tłoczenie winyli odpowiadać ma platforma QRATES, która stara się popularyzować czarne krążki pomagając mniejszym wytwórniom wydawać te płyty.

REKLAMA

W chwili obecnej strona nie wystartowała jeszcze z produkcją, ale można się zapisywać na ich newslettera i już teraz przygotowywać swoje ulubione playlisty pod "przegranie" na winyla.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA