REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Co się stanie kiedy sztuczna inteligencja napisze scenariusz do filmu? Zobacz "Sunspring"

Co się stanie kiedy sztuczna inteligencja napisze scenariusz do filmu? Znamy już na to pytanie odpowiedź, bo właśnie w ten sposób powstała krótkometrażowa produkcja, "Sunspring", która weźmie udział w festiwalu filmów science-fiction w Londynie.

15.06.2016
18:53
Sztuczna inteligencja napisała scenariusz do filmu. Zobacz "Sunspring"
REKLAMA
REKLAMA

W jednej z głównych ról możemy zobaczyć gwiazdę, "Doliny Krzemowej", Thomasa Middleditcha, który w serialu wciela się w postać Richarda, pomysłodawcy i założyciela firmy Pied Piper. Bohaterami "Sunspring" jest dwóch mężczyzn i jedna kobieta, którzy żyją w obiekcie przypominającym stację kosmiczną, a może centrum dowodzenia światem? Stroje trójki postaci sugerują, że znajdujemy się w niedalekiej przyszłości, choć nie wiemy dokładnie kiedy. Pomiędzy bohaterami czuć napięcie, a ich dialogi sugerują, że mają jeszcze wiele wspólnych spraw, których do tej pory nie załatwili.

Reżyserem "Sunspring" jest Oscar Sharp, który nakręcił film m. in. z pomocą Rossa Goodwina. Goodwin to naukowiec, który stworzył sztuczną inteligencję, potrafiącą napisać scenariusz filmowy.

Praca nad nią trwała ponad rok i właśnie teraz możemy zobaczyć efekt w postaci filmu "Sunspring".

REKLAMA

Scenariusz napisany przez sztuczną inteligencję powstał na podstawie setek danych. Benjaminowi, bo takie imię otrzymał twórca scenariusza, zostały udostępnione dzisiątki scenariuszy różnych filmów gatunku sci-fi z lat 80. i 90. Na podstawie przetworzonych informacji i ogólnych wytycznych Benjamin był w stanie stworzyć swój własny tekst, który stał się podstawą filmu "Sunspring". Oczywiście, w scenariuszu zdarzyło się parę logicznych błędów, natomiast były to pojedyncze przypadki, które twórcom filmu nie uniemożliwiły zrozumienia sensu przygotowanego przez Benjamina scenariusza.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA