REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD

Seriale „Supernatural” i „Mentalista” znienacka wylądowały w ofercie Amazon Prime Video. Warto je znać

W ostatni weekend zupełnie nieoczekiwanie na platformie streamingowej Amazon Prime Video pojawiło się czternaście sezonów serialu fantasty z elementami horroru „Supernatural” oraz siedem sezonów detektywistycznej serii „Mentalista”.

16.12.2019
11:28
Supernatural i Mentalista z nienacka wylądowały na Amazon Prime Video
REKLAMA

„Supernatural” (znany także jako „Nie z tego świata”)  stworzony przez Erika Kripke w 2005 roku, z Jaredem Padaleckim i Jensenem Acklesem w rolach głównych, to produkcja, która powinna przypaść do gustu fanom wszelkiej maści opowieści z dreszczykiem.

REKLAMA
Supernatural - materiał promocyjny

Serial rozpoczyna się bowiem wyprawą dwóch braci, którzy jeżdżą po Stanach Zjednoczonych starym Chevroletem Impalą i walczą z wszelkiej maści duchami, potworami i innego rodzaju zjawami. Późniejsze sezony zaczęły komplikować sytuację wyjściową, zsyłając na braci oraz samą Ziemię niezliczone plagi, czy dosłownie wysyłając bohaterów do Piekła.

W pewnym momencie serial zaczął także coraz mocniej uwypuklać swoją autotematyczność, wprowadzając odcinki poświęcone tworzeniu serialu grozy czy sile fandomu internetowego.

Przez lata produkcja wielokrotnie bawiła się swoją formułą, a choć traciła nieco na widowni, wciąż cieszy się dobrymi wynikami.

Produkcja stała się flagowym tytułem stacji The CW, która chętnie wznawiała go na kolejne sezony. Obecnie emitowany jest finałowy, 15. sezon. Na Amazon Prime Video znajdziemy wszystkie 14. poprzednich. Łącznie 295 odcinków.

Drugim tytułem, który zawitał niedawno na platformę Prime Video, jest „Mentalista”.

Serial kryminalny stacji CBS emitowany w latach 2008-2015, stworzony przez Bruno Hellera i z Seanem Bakerem w roli głównej, opowiadał o mężczyźnie, który potrafił odcyfrować czyjeś intencje i prawdomówność z mikoekspresji oraz mowy ciała. Z powodu personalnej tragedii oraz nietypowego zestawu umiejętności, Patrick Jane staje się konsultantem policji w sprawach kryminalnych.

Mentalista - kadr z serialu

Produkcja była typowym serialem kryminalnym ze „sprawą tygodnia”, którą należy rozwiązać. Serial niosły jednak świetne aktorstwo charakternych głównych postaci oraz nietuzinkowe podejście do ukazywania metod dedukcji czy samych zbrodni.

Całość spinała zaś mroczna tajemnica z przeszłości głównego bohatera oraz próba złapania nieuchwytnego i groźnego przestępcy, który pozostawiał po sobie charakterystyczny znak rozpoznawczy - czerwony uśmieszek, pozostawiony w miejscach zbrodni. Polowanie na Czerwonego Johna zapewniło serialowi fabułę na kilka sezonów.

REKLAMA

Cały serial „Mentalista” jest już dostępny na platformie Amazon Prime Video.

14 sezonów „Supernatural” oraz 7 sezonów „Mentalisty” jest już dostępnych na Amazon Prime Video.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA