REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Dzieje się

"Świat według Kiepskich" przywrócił zmarłych aktorów. Boczek i Paździoch pojawili się w specjalnym odcinku

"Świat według Kiepskich" cieszył się olbrzymią popularnością wśród widzów Polsatu. Mimo że serial skończył się, na Polsat Box Go trafił specjalny odcinek, który budzi nie lada kontrowersje. Wszystko przez to, że dwóch zmarłych aktorów - Ryszard Kotys, który grał Paździocha oraz Dariusz Ganatowski, wcielający się w Arnolda Boczka, zostali przywróceni do serialu. Wszystko dzięki technologii.

20.03.2023
11:59
"Świat według Kiepskich"
REKLAMA

Emitowany od 1999 roku "Świat według Kiepskich" bawił widzów w różnym wieku. Na przestrzeni lat zagościło wiele świetnych aktorów. Niestety, kilkoro z nich nie ma już wśród nas, m.in. Ryszarda Kotysa wcielającego się w postać sąsiada Ferdka, Mariana Paździocha oraz Dariusza Gnatowskiego, który grał Arnolda Boczka.

REKLAMA

Zmarli Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski w specjalnym odcinku "Kiepskich".

Zmarli aktorzy powrócili w specjalnym odcinku, który właśnie trafił na platformę Polsat Box Go. Paździoch oraz Boczek odwiedzają Ferdka, gdyż ten nie chciał się zaszczepić. 589. odcinek osadzony jest bowiem w czasie pandemii koronawirusa, która już przecież dawno skończyła się w Polsce, podobnie jak temat szczepienia. Choć jeszcze niedawno bardzo nośny, już teraz rzadko kto mówi o szczepionkach. W koronawirusowym odcinku Ferdek odmawia szczepienia przeciwko groźnej chorobie i za nic w świecie nie daje się przekonać, że jednak warto to zrobić. Ferdek grany przez Andrzeja Grabowskiego wspomina też zmarłych kolegów. Ci mówią mu, że w niebie nie jest wcale tak dobrze.

Zmarli aktorzy powrócili do serialu dzięki technologii deepfake

Jak to się stało, że zmarli aktorzy ponownie pojawili się w "Świecie według Kiepskich"? Wszystko przez zaawansowaną technologię deepfake. Jak się okazuje, to właśnie dzięki sztucznej inteligencji zmarli aktorzy powrócili na ekran. Sztuczna inteligencja na podstawie wcześniejszych odcinków nauczyła się mimiki oraz twarzy aktorów. Później wszystko nałożone zostało na żywych dublerów - Mariana Paździocha zagrał Mariusz Czajka, a głos Ryszarda Kotysa naśladował Paweł Okoński. Arnolda Boczka odtworzył Michał Pietrzak i Artur Kujawa, odpowiedzialny za dubbing.

REKLAMA

Sama technologia jak i odcinek z udziałem nieżyjących aktorów budzą mieszane uczucia, jednak co najważniejsze, rodziny zmarłych wyraziły zgodę na to, aby wykorzystać w serialu wizerunki Ryszarda Kotysa oraz Dariusza Gnatowskiego. Dariusz Gnatowski zmarł w 2020 roku, natomiast Ryszard Kotys odszedł rok później, w 2021 roku. Specjalny odcinek "Świata według Kiepskich" można oglądać od 20 marca na platformie Polsat Box Go.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA