REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Pamiętacie jeszcze System Of A Down? Po 15 latach przerwy zespół wypuścił dwa nowe kawałki

Po 15 latach przerwy System Of A Down powrócił z dwoma nowymi kawałkami. Zespół wypuścił piosenki z jasną polityczną agendą, wyrażając sprzeciw wobec brutalnych działań azerskich władz i chcąc wesprzeć swoich rodaków cierpiących z powodu wojny.

06.11.2020
10:53
system of a down nowe piosenki protect the land
REKLAMA
REKLAMA

Być może zapomnieliście już o istnieniu System Of A Down. Zespół nie nagrał niczego nowego od 15 lat. Z powodów konfliktu wewnętrznego, formacja rozpadła się. W 2010 roku doszło co prawda do reaktywacji, ale opierała się ona jedynie na koncertowaniu. A przecież jeszcze niemal dwie dekady temu heavy metalowa kapela była bardzo popularna.

System Of A Down był czterokrotnie nominowany do Grammy, a otrzymał jedną nagrodę w 2006 roku (za B.Y.O.B.).

SoaD wydał łącznie pięć albumów studyjnych. Ostatni z nich „Hypnotize” ukazał się w 2005 roku, niedługo po premierze poprzedniego „Mezmerize”. Potem fani musieli pogodzić się z faktem, że prawdopodobnie nic nowego od formacji więcej nie usłyszą.

Miłośnicy zespołu otrzymali więc dziś nie lada niespodziankę. W sieci właśnie zadebiutowały nowe utwory System Of A Down. Tak jest. Po 15 latach SoaD udostępnił światu nowe piosenki. Nie jeden kawałek, tylko dwa. Formacja poinformowała o tym fakcie w swoich mediach społecznościowych.

Jak możecie się domyślać po powyższym wycinku udostępnionego wpisu System Of A Down powrócił po 15 latach ze znanym sobie politycznym zacięciem.

Przesłanie obu utworów brzmi bardzo znajomo i w połączeniu z charakterystycznymi ciężkimi brzmieniami, utwory powinny zadowolić fanów zespołu. Posłuchajcie więc co na temat aktualnych wydarzeń w swoich rodzinnych stronach mają do powiedzenia Serj Tankian i jego koledzy z formacji:

REKLAMA

Jeśli podobało się wam, co usłyszeliście, możecie wesprzeć sprawę o którą walczą członkowie zespołu.

Na stronie SystemOfADown.BandCamp można zakupić obie piosenki w wersji elektronicznej plus zamówić  w przedsprzedaży merch formacji. Cały uzyskany w ten sposób dochód zostanie przekazany na rzecz fundacji ArmeniaFund wspomagającej ofiary wspomnianego przez SoaD konfliktu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA