REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Co łączy Donalda Tuska i Margaret? Szansa na sukces, która obchodzi dziś 25. urodziny

Szansa na sukces obchodzi dziś 25. urodziny. Przed erą Idola, X Factora i innych muzycznych talent show, zanim do powszechnego użycia nie weszło określenie wykon, to właśnie program prowadzony przez Wojciecha Manna testował młodych utalentowanych wokalistów.

14.11.2018
17:39
szansa na sukces
REKLAMA
REKLAMA

Taśma profesjonalna czy z linią melodyczną? Na pewno pamiętacie kultowe pytanie, zadawane przez Wojciecha Manna w niedziele po 15. 14 listopada 1993 r., czyli dokładnie 25 lat temu, na antenie TVP2 zadebiutował pierwszy odcinek programu Szansa na sukces, autorstwa Elżbiety Skrętkowskiej. W talent show, przypominającym swoją formą karaoke, amatorzy śpiewali wylosowane piosenki z repertuaru  artysty czy zespołu, który był gościem danego odcinka.

Dla niektórych Szansa na sukces stała się prawdziwą trampoliną do dalszej kariery. Kiedyś występ w programie mógł rzeczywiście pomóc w muzycznym starcie. Dla innych był on jedynie ciekawostką w artystycznym CV. Albo najzwyczajniej w świecie zabawą. Przypominamy jedne z najciekawszych występów z Szansy na sukces.

Szansa na sukces - gwiazdy, które zaczynały karierę od występu w programie

Justyna Steczkowska

Justyna Steczkowska i Boskie Buenos Maanamu w jej interpretacji. Rok 1995. Piosenkarka wystąpiła także w programie w kwietniu 1994 roku w repertuarze Trubadurów,

Tomasz Makowiecki

Zanim na dobre rozśpiewał się w Idolu, Tomasz Makowiecki próbował swoich sił w Szansie na sukces. Dokładnie w repertuarze zespołu Wilki, w marcu 2001 roku.

Małgorzata Jamroży

Dziś znana raczej jako Margaret, 18-letnia wówczas Małgorzata Jamroży zaśpiewała w 2009 r. piosenkę Moniki Brodki.

Kasia Stankiewicz

Kasia Stankiewicz wystąpiła w programie w październiku 1995 roku. Gościem Szansy na sukces był wtedy zespół Varius Manx. Stankiewicz dołączyła później do grupy, zastępując w roli wokalistki Anitę Lipnicką.

Joanna Kulig

Joanna Kulig, kilka lat przez rozpoczęciem studiów aktorskich, wystąpiła w programie Szansa na sukces. W 2001 r.  zaśpiewała piosenkę z musicalu Metro.

Ewa Farna

Ledwie 13-letnia Ewa Farna wystąpiła w Szansie na sukces w marcu 2006 r. Zaśpiewała wtedy piosenkę z repertuaru Ryszarda Rynkowskiego.

Katarzyna Cerekwicka

Występ w Szansie na sukces był krokiem milowym w karierze Katarzyny Cerekwickiej. Uczennica technikum samochodowego wystąpiła w marcu 1997 roku z piosenką Ewy Bem.

Bonus - Donald Tusk

REKLAMA

Donald Tusk raczej nie planował wtedy kariery wokalnej - przyszły przewodniczący Rady Europejskiej wystąpił w 1996 r. w specjalnym świątecznym odcinku, w którym starał się zaśpiewać kolędę Wśród nocnej ciszy.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA