REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

Nowa „Szansa na sukces” jednak bez Wojciecha Manna. Kto zastąpi kultowego prowadzącego?

Po siedmiu latach przerwy na antenę TVP powróci „Szansa na sukces” w uaktualnionym formacie. Do swojej roli nie powróci kultowy prowadzący Wojciech Mann, co rodzi pytania o powodzenie znanego show.

20.03.2019
9:43
Szansa na sukces opole 2019
REKLAMA
REKLAMA

Są takie programy, które mają jedną twarz – swojego prowadzącego. Bez nich nie wyobrażamy sobie np. danego teleturnieju, bo to właśnie oni są odpowiedzialni za lwią część klimatu produkcji. Do takowych z pewnością zalicza się „Szansa na sukces”. Kiedy w 2012 roku po 19 latach emisji Wojciech Mann zdecydował się odejść z funkcji prowadzącego, Telewizja Polska postanowiła zakończyć emisję show.

Po 7 latach Telewizja Polska wznawia program pod nową nazwą „Szansa na sukces. Opole 2019”.

Jak widać, jeśli produkcja ma silną, wypracowaną przez długie lata markę oraz jest potencjalnie dochodowa, to trudno ją odłożyć do archiwum. Taka logika prawdopodobnie przyświecała Telewizji Polskiej, bo stacja zdecydowała się wznowić „Szansę..” nawet bez kultowego prowadzącego, Wojciecha Manna.

Mann miał dostać oczywiście propozycję powrotu. Jednak wieloletni prowadzący programu podtrzymał swoją decyzję sprzed siedmiu lat. „Szansa na sukces. Opole 2019” musiała więc znaleźć nową twarz. Jak informuje Wirtualna Polska, został nią Artur Orzech. Wybór ten jest całkiem logiczny, jako że obydwaj panowie są dziennikarzami muzycznymi. Nowego prowadzącego możecie kojarzyć m.in. z polskiego komentarza do Konkursu Piosenki Eurowizji. Prowadził także szereg innych programów muzycznych emitowanych w telewizji publicznej.

„Szansa na sukces. Opole 2019” jest już po pierwszych castingach.

REKLAMA

W lutym odbyły się cztery castingi w różnych miastach Polski. Obecnie trwają nagrania do programu, których efektów możemy się spodziewać jeszcze w wiosennym paśmie TVP. Sam program może trafić na antenę na przełomie maja i czerwca. Jacek Kurski w rozmowie z portalem Wirtualne Media poinformował, że „Szansa na sukces. Opole 2019” może nawet wrócić do swojego starego pasma emisyjnego, a więc w niedzielne popołudnia na antenę TVP 2. Dodatkowo sam program ma się zakończyć tuż przed 56. Krajowym Festiwalem Piosenki Polskiej Opole 2019, który planowany jest między 14 a 17 czerwca tego roku. Laureaci nowych odcinków będą mogli zaśpiewać na specjalnym koncercie, podobnie jak miało to miejsce w poprzedniej wersji programu.

Dotychczasowe epizody programu możecie oglądać na VOD TVP.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA