REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Hulu stworzy serial na podstawie książkowej serii "Szklany tron"

"Gra o tron", a potem długo, długo nic. Tak z grubsza prezentuje się sytuacja, jeśli chodzi o seriale fantasy. Hulu zamierza zmienić ten status quo, realizując telewizyjną adaptację bestsellerowego cyklu "Szklany tron", którego autorką jest Sarah J. Maas. 

08.09.2016
10:16
Hulu stworzy serial na podstawie książkowej serii Szklany tron
REKLAMA
REKLAMA

"Szklany tron" to seria książek fantasy, opowiadająca o losach Celaeny Sardothien, obdarzonej niezwykłymi talentami i tajemniczą przeszłością zabójczyni, która za swoje dawne przewinienia została skazana na dożywotnią, katorżniczą pracę w kopalni soli. Ma jednak szansę odzyskać wolność - musi wziąć udział w turnieju o miano królewskiego zabójcy, pokonując najlepszych wojowników. Jeżeli jej się to uda, po odbyciu kilkuletniej służby u władcy, będzie mogła rozpocząć nowe życie. Cykl "Szklany tron" został stworzony przez Sarah J. Maas. Pierwsza część ukazała się w 2012 roku (w Polsce wydana została rok później), całość ma składać się z sześciu powieści - premiera ostatniej zaplanowana jest na rok 2017.

REKLAMA
szklany-tron-2 class="wp-image-73968"

Hulu zamierza stworzyć serial na podstawie tych książek. Autorką scenariusza będzie Kira Snyder ("The 100"), a Anna Foerster ("Underworld: Blood Wars") ma wyreżyserować pilotażowy odcinek. Za produkcje odpowiedzialna będzie  Mark Gordon Company (m.in. "Ray Donovan" i "Grey’s Anatomy"). Data premiery pozostaje na razie nieznana. Cykl "Szklany tron", skierowany przede wszystkim do grupy odbiorców określanej jako young adult, okazał się bestsellerem w wielu krajach. Ciekawe, czy serial dorówna popularnością - i jakością - "Grze o tron".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA