REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV /
  3. Dzieje się

Szkoła z TVP – ruszają pasma dedykowane uczniom szkół podstawowych na kanałach Telewizji Polskiej

Dzisiaj, 30 marca 2020 roku rozpoczęła się Szkoła z TVP. W każdy dzień powszedni uczniowie klas I-VIII będą mogli rano oglądać dedykowane im pasma na ogólnodostępnych antenach TVP. Po emisji danego materiału, w ramach powtórki z lekcji trafi on na VOD.TVP.PL.

30.03.2020
16:42
szkola z tvp lekcje tv vod
REKLAMA
REKLAMA

W ramach zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa rząd zdecydował o zamknięciu wszelkich placówek oświatowych. Lekcje odbywają się więc przez internet. Narzuca to uczniom więcej samodzielnej pracy. Z pomocą przychodzi TVP, które 27 marca podpisało porozumienie z Ministerstwem Edukacji Narodowej. Zgodnie z jego założeniami emitowane będą audycje oświatowe dla uczniów szkół podstawowych.

Emisje dedykowanych uczniom programów mają odbywać się od poniedziałku do piątku w godzinach porannych. Rozpoczynają się już o 8:00 rano. Audycje ruszyły już dzisiaj na czterech kanałach: TVP3, TVP Rozrywka, TVP Sport i TVP Historia. Na antenie każdego z nich od rana do około godziny 12:00 pojawiają się materiały przygotowane specjalnie dla danych klas szkół podstawowych.

Powtórki danych lekcji emitowane będą jeszcze tego samego dnia od godziny 12:30 na danych kanałach.

Dodatkowo po pierwszej emisji wszystkie programy trafiają na VOD.TVP.PL. Osoby, które zaśpią, bądź z jakichś powodów nie dadzą rady ich obejrzeć, mogą je więc zobaczyć w odpowiadającym im terminie lub w ramach utrwalenia prezentowanego w nich materiału.

REKLAMA

Wśród lekcji dla danych klas można obejrzeć programy obejmujące tematycznie m.in. przedmioty: plastyka, język polski, matematyka, przyroda, biologia, informatyka, technika, historia, muzyka, geografia, język angielski. Pełną rozpiskę przedmiotów i terminów w jakich będą emitowane dane materiały można sprawdzić na stronie TVP.info.

Lekcje na antenie kanałów TVP emitowane są od poniedziałku do piątku od 8:00 rano i dostępne potem na VOD.TVP.PL

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA