REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Szósty sezon "Gry o tron" wprowadzi 12 nowych bohaterów

Aż dwanaście nowych postaci pojawi się w szóstym sezonie serialu "Gra o tron". Choć nie wiadomo o jakich bohaterach konkretnie mowa, poznaliśmy ich krótkie charakterystyki, które stały się podstawą licznych spekulacji.

27.05.2015
12:13
Szósty sezon Gry o tron wprowadzi 12 nowych bohaterów
REKLAMA
REKLAMA

Przed nami jeszcze trzy odcinki piątego sezonu "Gry o tron" - na następną serię przyjdzie nam czekać niespełna rok. HBO już rozpoczęło przygotowania do jej stworzenia, ogłaszając casting aż do 12 nowych ról. W Sieci pojawiły się ich opisy, z których można próbować wywnioskować, jakie nowe postaci pojawią się w szóstej odsłonie tego serialu.

Pierwszym z przedstawionych bohaterów jest niejaki "pirat", postrach mórz i jeden z najlepszych wojowników w Westeros. Niebezpieczny, przebiegły i surowy, ma odgrywać ważną rolę w serialu. Poszukiwany jest aktor w wieku 40-50 lat. Najprawdopodobniej chodzi o Eurona Greyjoya, znanego również jako Wronie Oko, choć nie można również wykluczyć jego młodszego brata - Victariona.

gra o tron greyjoy

Casting ma wyłonić także czteroosiową rodzinę - ojca, matkę, brata oraz siostrę. Spekuluje się, że chodzi o najbliższą rodzinę Randylla Tarly'ego, ojca jednego z najbliższych przyjaciół Jona Snow - Samwella. Wskazywać miałby na to opis ojca - ponad pięćdziesięcioletniego, znakomitego dowódcę, przykładającego wielką wagę do dyscypliny. W ten sposób Randylla opisał Stannis Baratheon w jednym z odcinków piątego sezonu. W tej kwestii nie brak jednak wątpliwości - nic nie wiadomo na temat tego, by Samwell miał siostrę, zaś sam Randyll jest w książkach jedynie wspominany, nigdy nie pojawia się jako jeden z bohaterów. W serialu postać ojca ma z kolei pełnić istotną rolę.

samwell tarly gra o tron

Poszukiwani są także aktorzy do ról: 20-30 letniej pięknej i pociągającej kapłanki, potężnego i budzącego respekt wojownika, 40-letniej, charyzmatycznej aktorki podróżującej z trupą teatralną oraz kapłana - niegdyś wojownika będącego świadkiem wielu bitew, który porzucił wojaczkę dla religii i obecnie niesie pomoc ubogim. W przypadku trzech pierwszych opisów trudno wywnioskować o kogo może chodzić, czwarty wskazuje najprawdopodobniej na Septona Meribalda.

gra o tron 2

Wreszcie do szóstego sezonu "Gry o tron" poszukiwanych jest trzech chłopców w wieku 12, 8 i 7 lat. Ten ostatni ma być wyrośnięty ponad wiek, w opisie jest zaś wyraźnie zaznaczone, że pojawi się jedynie w jednej scenie. Pozostała dwójka będzie walczyć na drewniane miecze - prawdopodobnie miedzy sobą. Aktor, który wcieli się w postać siedmiolatka ma mieć zielone oczy. Taki sam kolor oczu ma Sean Bean, stąd też przypuszcza się, że w serialu przedstawiona zostanie kolejna retrospekcja, w której tym razem zobaczymy Neda Starka, Roberta Baratheona oraz Brandona Starka.

REKLAMA
gra o tron eddard stark

Wszystko to oczywiście przypuszczenia, ale w większości oparte na solidnych przesłankach. Tego, czy się potwierdza, dowiemy się najwcześniej za kilkanaście tygodni, gdy HBO ogłosi oficjalne wyniki castingu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA