REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Sztukmistrz z YouTube'a. Magia Y

Iluzjonista, prestidigitator i mentalista w jednym. Sztuczki z kartami, monetami, a nawet telefonami komórkowymi to jego chleb powszedni. Poznajcie Y, najbardziej czarującego polskiego YouTubera. 

21.11.2014
20:29
Sztukmistrz z YouTube’a. Magia Y
REKLAMA

Zawsze chciałem być magikiem (nie mylić z Magikiem z PFK), ale przez wrodzone antytalenty, jak na przykład zręczność manata i zwinność jak u nosorożca, ta ścieżka kariery szybko się dla mnie zamknęła. A przez to z tym większym podziwem, choć podszytym sporą dawką zazdrości, patrzę na tych, którzy są w tym dobrzy i znają się na rzeczy.

REKLAMA

Igrek jest jednym z nich. Jak sam o sobie pisze - jest najbardziej znanym magikiem w Polsce, oraz jedną z niewielu osób w kraju, które mogą nazywać siebie mentalistą. Na co dzień występuje w Dzień Dobry TVN, oferuje też pokazy prywatne i korporacyjne, ale tą częścią jego działalności zostawmy na boku.

To, co mnie interesuje, to prowadzony przez niego kanał na YouTube - Magia Y.

Znaleźć nań można już niespełna 100 filmów, z których większość trwa od 3 do 5 minut, choć nie brak też i dwukrotnie dłuższych i raptem minutowych shotów. Całość podzielona jest na kilka kategorii - Magia Y, zawierająca 44 krótkie filmy (docelowo ma być ich 52), prezentujące różne odmiany iluzji, niemagiczne 66 sekund z Y, gdzie Igrek komunikuje się z widzami, czy Mastershoty, od których polecam zacząć przygodę z tym kanałem, umieszczone są tam bowiem najciekawsze sztuczki.

Dużą zaletą Igreka jest naprawdę szeroki wachlarz umiejętności "magicznych".

Sztuczki z kartami są, owszem, efektowne, ale umówmy się - szybko się nudzą. I choć jest ich na kanale Magia Y najwięcej, to YouTuber ma też szereg innych w swoim arsenale. Pokazuje między innymi jak wyginać monetę za pomocą siły umysłu, połyka igłę, by po chwili magicznie zawiązać ją na nitce, odczytuje imiona z myśli, przez cały czas czarując swoje "ofiary".

Pewną wartością dodaną może być dla niektórych fakt, że w kilku odcinkach pojawiają się inni znani vlogerzy i artyści - są wśród nich między innymi Ravgor, Abstrachuje, Gimper, Czesław Mozil, Kamil Bednarek czy Dawid Podsiadło.

Tematyka kanału jest wąska i spójna - nie znajdziecie tam życiowych porad, pogadanek na temat związków czy tym podobnych pierdół. Dzięki temu interesująca treść nie miesza się z treścią miałką, nudną i nijaką. Tylko soczysty konkret. Oczywiście nie łudźcie się, że filmy Igreka są czymś więcej, niż naprawę są.

Nie ma w nich jakiejś głębszej wartości, za ich sprawą raczej też nie staniecie się światowej sławy iluzjonistami. W warstwie czysto rozrywkowej sprawdzają się natomiast świetnie. Tylko tyle i aż tyle.

Prowadzący jest utalentowany i charyzmatyczny, ma na siebie pomysł i wie jak go realizować. Ma w sobie spore pokłady kreatywności - wiele z prezentowanych przez niego tricków to interesujące wariacje na temat klasyki kuglarstwa. Przynajmniej dla mnie, było nie było laika, są one czymś nowym i świeżym.

REKLAMA

Jeśli sztuka iluzji w jakikolwiek sposób was kręci, polubicie Magię Y, ponieważ jest to kanał prowadzony z głową i profesjonalizmem. Jeżeli zaś magiczne sztuczki nigdy do was nie przemawiały, Igrek raczej też was do nich nie przekona - no, chyba że kupi was osobowością.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA