REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Te wakacje należały do polskiego rapu. Spotify publikuje listę największych hitów lata

„Tańczę polskie tango / Nogi w błocie mam, bo Wisła to grząskie bagno / Narodowe barwy mamy jak Santa Claus / I to ma sens, bo przestałem wierzyć w Polskę dawno” – te słowa znalazły się w największym hicie tego lata według Spotify. Serwis opublikował listę najpopularniejszych w ostatnim czasie utworów w naszym kraju. Czego oprócz Taco Hemingwaya i Polskiego Tanga słuchali Polacy?

25.08.2020
19:11
Hity lata spotify polski rap
REKLAMA
REKLAMA

Tego lata wiele rzeczy wyglądało inaczej niż jeszcze rok temu. Pandemia postawiła nasze życie na głowie i nie mogliśmy korzystać ze wszystkich rozrywek, tak jakbyśmy sobie tego życzyli. Ba, większość z nas musiała zmienić swoje wakacyjne plany, bo przecież wszelkie wyjazdy nie są do końca bezpieczne. Nasze główne zajęcia ograniczały się więc do czynności, które nie wymagają przebywania w większych ludzkich zgrupowaniach. Nieważne od tego, co robiliśmy towarzyszyła nam muzyka. I to muzyka polska. A Spotify właśnie dostarczył na to dowodów.

Spotify opublikowało listę najczęściej odtwarzanych w naszym kraju piosenek dostępnych w serwisie.

Platforma wzięła pod uwagę odtworzenia między 1 lipca a 15 sierpnia 2020 roku. Dzięki temu wiemy już, jakie utwory zasłużyły na tytuł hitów tego lata.

Zestawienie zdominowali rodzimi artyści. Aż 8 z 10 utworów pochodzi z repertuaru polskich muzyków. Co więcej, oprócz popowej Melodii w wykonaniu Sanah, wszyscy z nich to raperzy. I należy do nich całe podium.

Z brązowym medalem w zestawieniu skończył skład pod szyldem SB Maffija, czyli Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk i Beteo z utworem A nie pamiętasz jak? Tuż przed nim uplasował się Quebonafide z Darią Zawiałow i ich Bubbletea. Niekwestionowanym królem listy (z 10 mln odtworzeń) okazał się natomiast Taco Hemingway, ze swoim politycznym protest-songiem zatytułowanym Polskie Tango.

Oprócz polskich artystów w zestawieniu pojawiło się dwóch zagranicznych muzyków. The Weeknd z Blinding Lights i Harry Styles z Watermelon Sugar znaleźli się jednak już pod sam koniec listy, bo zajęli kolejno 8. i 7. miejsce.

Pełna lista hitów lata w Polsce według Spotify:

REKLAMA
 1. Taco Hemingway, Lanek POLSKIE TANGO
 2. Quebonafide, Daria Zawiałow BUBBLETEA
 3. SB Maffija, Mata, White 2115, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Kacperczyk, Beteo A nie pamiętasz jak?
 4. Sobel Impreza
 5. sanah Melodia
 6. SB Maffija, Jan-Rapowanie, Janusz Walczuk, Białas, White 2115, Bedoes, Adi Nowak, Beteo, Mata, Solar Hotel Maffija
 7. Harry Styles Watermelon Sugar
 8. The Weeknd Blinding Lights
 9. White 2115 Morgan
 10. Reto, Kubi Producent Billy Kid

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA