REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy
  3. YouTube

"Tajemnica Góry Malakka" to genialna animacja polskiego twórcy. Możesz ją zobaczyć za darmo na Vimeo

Nieczęsto jakaś animacja robi na mnie ogromne wrażenie. Jasne, wiele z tych, które zobaczyć możemy na Vimeo i o których od czasu do czasu piszę, jest naprawdę świetnych pod względem realizacji, humoru, fabuły. Jednak by zapaść w pamięć trzeba czegoś więcej. Taką animacją, która to coś więcej posiada jest "Tajemnica Góry Malakka", której reżyserem jest Jakub Wroński, a autorką scenariusza Justyna Nowak.

14.07.2015
15:52
"Tajemnica Góry Malakka" to genialna animacja polskiego twórcy. Możesz ją zobaczyć za darmo na Vimeo
REKLAMA
REKLAMA

"Tajemnica Góry Malakka" to ponad dwudziestominutowa krótkometrażowa animacja, której klimat inspirowany jest pracami autorstwa Fernando Botero, kolumbijskiego malarza i rzeźbiarza. Prace artysty to głównie karykatury stylu klasycznego. Sceny z animacji Wrońskiego wyglądają jak wyjęte z obrazów przedstawicieli realizmu magicznego, zresztą sama fabuła to nawiązane do tej tendencji estetycznej.

Jest tajemniczo, baśniowo, onirycznie i choć wszystko wydaje się zrozumiałe, brak tu czasem logiki i konkretnych wyjaśnień, dlaczego coś działa tak, a nie inaczej, dlaczego coś dzieje się w taki, a nie inny sposób.

Głównym bohaterem animacji jest sześcioletni chłopiec, bardzo dojrzały jak na swój wiek. Jego dojrzałość przejawia się zarówno w paleniu papierosów jak i przemyśleniach na tematy dotyczące jego, jego rodziny, życia, natury człowieka, filozofii. Sześciolatek jest nie tylko najważniejszą postacią w historii, ale także jej narratorem. Opowieść rozpoczyna się od przedstawienia jego najbliższych i nakreślenia sylwetki jego ojca, która okaże się kluczowa dla całej fabuły filmu. Ojciec chłopca jest - jak mówi o nim jego syn - legendą za życia, ważnym pilotem wojskowym, który ma zarówno sprzymierzeńców jak i wrogów.

Pewnego dnia ojciec chłopca wyrusza w lot samolotem.

Po jakimś czasie słuch po nim ginie, samolot zostaje znaleziony gdzieś w Chinach, a mężczyzna jest posądzony o zdradę stanu. Jego syn postanawia dowiedzieć się o co w tym wszystkim chodzi i odnaleźć ojca. Sprawa jest bardziej tajemnicza niż mu się wydawało i wymaga znalezienia odpowiedzi na wiele pytań.

REKLAMA

"Tajemnica Góry Malakka" to fascynująca opowieść z pięknymi obrazami.

Animacja urzeka kolorystyką, klimatem. Nastrojowość tej historii, enigmatyczność są bodaj jej największym atutem. Film ma być dostępny na Vimeo do piątku, 17 lipca 2015 roku. Warto do tego czasu znaleźć niespełna pół godziny i przeżyć przygodę z nieco dziwacznym sześciolatkiem, który snuje intrygującą, nieco kryminalną historię.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA