REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Tajne służby rządowe, trupy i nowoczesne technologie. "Stitchers" - recenzja sPlay

"Stitchers" to nowy serial science-fiction, który całkiem niedawno zaliczył swój debiut na stacji ABC. Produkcja opowiada o Kirsten Clark, piekielnie uzdolnionej doktorantce, zajmującej się nowymi technologiami, która w wyniku tajemniczych okoliczności zostaje zwerbowana do pracy przy tytułowym projekcie "Stitchers" przez tajne służby rządowe.

09.06.2015
18:00
Tajne służby rządowe, trupy i nowoczesne technologie. "Stitchers" - recenzja sPlay
REKLAMA
REKLAMA

Projekt ten polega na rozwiązywaniu spraw kryminalnych w niekonwencjonalny sposób. Zadaniem Kirsten jest wchodzenie we wspomnienia zmarłych ludzi i pomoc w dotarciu do sedna intryg, powodów ich śmierci i innych zależności związanych badanymi wydarzeniami. Młoda kobieta cierpi na dysplazję czasową, polegającą na nieodczuwaniu upływu czasu, i dlatego okazuje się idealną kandydatką na to stanowisko. Jej współpracownicy nie zdają sobie jednak sprawy jak bardzo Kirsten jest nieprzewidywalna, niepokorna i zdystansowana do swojego otoczenia.

Jej natura, jak można przypuszczać już po pilotażowym epizodzie, będzie źródłem wielu kłopotów.

W międzyczasie, kiedy Kirsten zostaje zaangażowana do projektu "Stitchers", całe jej życie całkowicie się zmienia. Dziewczyna zostaje oskarżona na studiach o działanie na szkodę swojej współlokatorki. Efektem tego jest zawieszenie jej na uczelni oraz gniew koleżanki, która... wyrzuca Kirsten z mieszkania. Niewiele później młoda kobieta dowiaduje się, że jej ojciec popełnił samobójstwo. Kirsten zostaje poproszona o identyfikację zwłok. Spotkanie z policjantem prowadzącym sprawę będzie sugerowało, że to nie ostatnie spotkanie dziewczyny i stróżów prawa, zwłaszcza, że kobieta nie wierzy w samobójstwo Eda.

Zaangażowanie się w projekt, który budzi u Kirsten wątpliwości, wydaje się jedynym możliwym posunięciem - jej kariera została zatrzymana (o ile nie zupełnie skończona), a ona sama nie ma grosza przy duszy, ani żadnej życzliwej osoby wokół.

Wkrótce okaże się, że na korzyść "Stitchers" przemówi jeszcze jeden powód, ściśle związany z osobistym życiem Kirsten. Dziewczyna będzie miała szansę dociec, co wydarzyło się w przeszłości bliskich jej osób i to przesądzi o tym, że ambitna doktorantka zostanie na pokładzie i będzie współpracowała z rządem w ramach projektu.

stitchers 1

"Stitchers" to serial, który choć momentami wydaje się szalenie absurdalny, potrafi zaciekawić. Całość, jak to w przypadku ABC, jest poprawna i kierowana raczej do nastoletnich widzów, ale mnie "Stitchers" kupiło. Pierwszy odcinek został poprowadzony na tyle ciekawe, że jestem ciekawa, jak dalej potoczy się fabuła i jaka jest przeszłość głównej bohaterki.

REKLAMA

Choć postać Kirsten jest pokazana na razie dość stereotypowo, mimo wszystkich dziwactw i niecodzienności z nią związanych, "Stitchers" przyciąga uwagę widza wątkiem science-fiction, tajemnicą i niesamowitym projektem, który jest osią fabularną dla tej historii.

Następny odcinek "Stitchers" już jutro. Warto sprawdzić, choć widzom, którzy oczekuję poważniejszej fabuły raczej nie przypadnie serial do gustu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA