REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tak złego filmu jeszcze nie wiedzieliście. Birdemic 2 już do pobrania

Znacie jakieś naprawdę złe filmy? Na pewno znacie. Zresztą, chyba każdy ma kilka ulubionych złych filmów, które lubi i ogląda właśnie dlatego, jak fatalnie zostały zrobione. “Parodie” Friedberga i Seltzera, filmy z Paris Hilton, popisy Uwe Bolla, Batman i Robin... wybór jest spory.

20.05.2013
9:30
Tak złego filmu jeszcze nie wiedzieliście. Birdemic 2 już do pobrania
REKLAMA

Jest jednak wśród tych prawdziwych koszmarków kinematografii perełka, przy której powyższe przykłady zdają się wręcz oscarowymi superprodukcjami. Przed wami film inspirowany kultowymi Ptakami Hitchcocka, jedyna w swoim rodzaju próba odpowiedzi na pytanie czy natura postanowi się zemścić za te wszystkie lata szkodliwej działalności człowieka, a przy tym alternatywny fenomen, który szturmem zdobył uwagę i portfele internautów. Filmowe opus magnum reżysera Jamesa Nguyena - Birdemic: Shock and Terror! Powiadam wam, nie widzieliście jeszcze TAKIEGO filmu, przekonajcie się zresztą sami:

REKLAMA

Mówiłem? Wyobraźcie sobie, że jest w internecie wielu idiotów, którzy po obejrzeniu takiego klipu nie tylko postanowili sprawdzić co to w ogóle jest, ale i pokusili się o zakup DVD z tym potencjalnym klasykiem. Tak, niżej (wyżej?) podpisany też do niech należy. Nie oceniajcie mnie, do dziś chodzę do psychiatry.

Prawda jest jednak taka, że film jest strasznie słaby... Ok, wiem jak to brzmi. Jeszcze raz: Prawda jest jednak taka, że ten film nie jest w całości tak fajny, jak pokazuje te kilka powycinanych scen wrzuconych w formie klipów na YouTube. Cała pierwsza połowa to naprawdę źle zedytowane i toporne dialogi, a te realistyczne ptactwo pojawia dopiero równo w połowie filmu. I wtedy jest ciekawiej, choć też zdarzają się przestoje.

Tak czy siak, Birdemic okazał się, dzięki potędze internetu, niezależnym hitem i zarobił na siebie na tyle dużo, by James Nguyen postanowił zrobić sequel (choć w sumie, gdyby część druga miała mieć taki sam budżet jak pierwsza, to niekoniecznie wiele egzemplarzy musiałoby się sprzedać). I o ile przy okazji pierwszego Birdemic, pan Nguyen był przekonany, że robi całkiem sensowną produkcję, tak w którymś momencie chyba się zorientował, że popularność jego dzieła wynika z czego innego. Albo przynajmniej ja to tak interpretuję, bowiem Birdemic 2 wydaje się skrojony wprost dla fanów najlepszych momentów części pierwszej. Zobaczcie sami trailer:

Prawda, że robi wrażenie? Co prawda szkoda, że tym razem zamiast niezawodnych wieszaków, bohaterowie są wyposażeni w broń palną, ale za to daje to większe pole manewru dla speców od efektów specjalnych. Birdemic 2: Ressurection to sequel z tą samą obsadą (w końcu tak świetnie się sprawdziła poprzednio), ale nowymi bohaterami - i jeśli tym razem James Nguyen (staram się nie nadużywać słowa “reżyser”) faktycznie odpuści sobie nagrywanie dialogów i długich scen jak bohater jedzie do pracy, a skupi na walce bohaterów z drapieżnymi gifami, to czeka nas niezła zabawa.

nguyen
REKLAMA

Nie mogę niestety zaproponować wam pierwszego filmu, bowiem ciężko go dostać nawet wysyłkowo na DVD, ale jeśli lubicie cyfrowy content i jesteście tak samo chorzy jak ja, żeby płacić pieniądze na coś takiego, to ucieszy was, że Birdemic 2 można kupić cyfrowo, prosto na dysk, i to w HD! Wszystko odbywa się za pomocą serwisu Chill.com, który pomaga takim niezależnym filmowcom z całą dystrybucją, dzięki czemu proces kupowania jest prosty, a cała kasa trafia bezpośrednio do utalentowanych filmowców, odpowiedzialnych za Birdemic 2. Przewidziano masę rozmaitych wariantów zakupu, wraz z dodatkową zawartością cyfrową czy fizycznymi gadżetami (listę znajdziecie tutaj). Ale jeśli interesuje was sam film, to można go sobie zakupić za 10$, czyli około 30 zł. Szczerze? Warto. To świetna pozycja na imprezy, luźne seanse z kumplami przy piwku lub innych używkach, no i przy okazji odskocznia od tego komercyjnego, mainstreamowego kina produkowanego taśmowo, bez pasji i radości tworzenia czegoś wartoś... czegokolwiek.

Iron Man 3? Star Trek? Phi - sprawdźcie Birdemic 2! Kup na Chill.com

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA