REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Tak zmieniał się kanon piękna. Zobacz minutowe wideo, w którym zamknięto 100 lat

Pamiętacie wideo, w którym atrakcyjna kobieta przez minutę poddawana jest różnym stylizacjom, tak by zaprezentować, jak zmieniał się na przestrzeni wieku kanon piękna? Twórcy tego kanału, Cut Video, zaprezentowali kolejny klip, w którym tym samym zabiegom poddawana jest Afroamerykanka.

16.01.2015
9:54
Tak zmieniał się kanon piękna. Zobacz minutowe wideo, w którym zamknięto 100 lat
REKLAMA
REKLAMA

Na wideo widzimy jak kobieta prezentuje charakterystyczne dla danego dziesięciolecia stylizacje, poczynając od roku 1910, a kończąc na 2010. Stworzenie drugiego materiału, opartego na tym samym koncepcie z osobą o innym kolorze skóry, wydaje się być interesujące. Twórcy wideo uwzględnili różnice dwóch kobiet, wynikające z ich pochodzenia.

Choć oba klipy mówią o tych samych dziesięcioleciach, metamorfozy obu modelek są inne, ale związane z tym samym kręgiem kulturowym. Kobieta z pierwszego materiału z całą pewnością nie mogłaby pozwolić sobie na tak okazałe afro, jak Afroamerykanka, a jeśli nawet, to nie wyglądałaby w nim naturalnie. Świetny pomysł i ponownie udana realizacja. Być może następnym razem twórcy pokuszą się o prezentację kanonów piękna ze Wschodu.

REKLAMA

Poniżej możecie zobaczyć wideo, na którym porównane są obie stylizacje. Trudno osądzić, która wypada lepiej, ale jedno jest pewne – tym razem królują lata 90. XX wieku!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA