REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Targowisko próżności kusi grzeczne niewinne dziewczęta. Nowy miniserial od września na HBO GO

HBO GO zaprasza na Targowisko próżności. Nowy miniserial na początku września trafi do katalogu serwisu oraz na antenę HBO.

28.08.2018
22:11
Targowisko próżności
REKLAMA
REKLAMA

Targowisko próżności to powieść Williama Makepeace’a Thackeraya, która jest satyrą na angielskie społeczeństwo z początku XIX wieku, z czasów wojen napoleońskich. Historia doczekała się kilku ekranizacji. Najnowsza z nich, w postaci mini serialu, trafi 3 września do HBO GO. Na antenie HBO serial emitowany będzie od 4 września.

Główną bohaterką Targowiska próżności jest Becky Sharp (w tej roli Olivia Cooke).

Córka malarza i francuskiej baletnicy, choć bardzo zdeterminowana, ma mocno ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o przyszłość. Dziewczyna należy do niskiej klasy społecznej, ma jednak wielkie ambicje. Próbuje za wszelką cenę stać się częścią angielskiej śmietanki społecznej.


Twórczynią serialu Targowisko próżności jest Gwyneth Hughes (Pięć dni. Zniknięcie), a za reżyserię odpowiada nominowany do BAFTY James Strong (serial Doctor Who).

W głównych rolach, oprócz wspomnianej Olivii Cooke, wystąpią: Tom Bateman (Babskie wakacje), Johnny Flynn (Sils Maria), Martin Clunes (Zakochany Szekspir) oraz Claudia Jessie (serial Line of Duty).

REKLAMA

Premiera pierwszego odcinka miniserialu Targowisko próżności zaplanowana została w HBO GO na 3 września.

Drugi odcinek dodany zostanie do serwisu dzień później, czyli 4 września, kolejne od 10 września co tydzień w poniedziałki. Na antenie HBO serial emitowany będzie od 4 września, co wtorek o godzinie 20:10. Produkcja składa się z 7 odcinków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA