REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka
  3. Dzieje się

Taylor Swift jest już prawdziwą królową muzyki. Pobiła bardzo waży rekord

Taylor Swift może być z siebie dumna. Amerykańska gwiazda podbiła pewien ważny rekord. Spotify podał w swoich mediach społecznościowych, iż Taylor Swift jako pierwsza kobieta piosenkarka w historii zyskała aż 100 milionów odsłuchujących fanów w jeden miesiąc. To pokazuje, jak bardzo ludzie cenią Taylor i jej muzyczną twórczość.

01.09.2023
9:09
Taylor Swift rekord Spotify
REKLAMA

Taylor Swfit jest jedną z największych gwiazd muzyki pop. Kulisy popularności amerykańskiej gwiazdy można oglądać w dokumencie Netfliksa, "Miss Americana". Sama zainteresowana wciąż rozwija się, dając fanom kolejne płyty czy teledyski.

REKLAMA

Taylor Swift podbiła Spotify i pobiła pewien rekord na platformie.

Jak się okazuje, 34-letnia artystka podbiła ostatnio Spotify. Jak podał oficjalnie Spotify w mediach społecznościowych, Taylor jako pierwsza kobieta piosenkarka w historii zyskała 100 milionów odsłuchujących fanów w jeden miesiąc. Pierwszym artystą, który przekroczył próg 100 milionów słuchaczy w miesiąc, został w lutym The Weeknd.

Taylor jest jedną z najbardziej pracowitych artystek. Swoją karierę zaczynała, mając zaledwie 14 lat. To właśnie wtedy podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną Big Machine Records. W 2006 wydała swój debiutancki album, z którym zadebiutowała na piątym miejscu listy Billboard 200, pozostając w notowaniu aż do końca dekady.

REKLAMA

Taylor Swift na swoim koncie ma aż 11 nagród Grammy

34-latka jest jedną z najlepiej sprzedających się artystek na całym świecie, mając na swoim koncie więcej niż 50 mln sprzedanych albumów i 150 mln singli. Swift doczekała się aż jedenaście nagród Grammy, jednej statuetki Emmy, oraz dwudziestu trzech statuetek Billboard Music Awards. W 2021 roku Swift zdobyła nagrodę Grammy w kategorii "Album roku" za płytę "Folklore", stając się pierwszą kobietą, która zdobyła statuetkę w tej kategorii trzy razy. Taylor nie tylko rozwija się muzycznie, ale tez dba o swój rozwój naukowy. W 2022 roku odebrała tytuł doktorski na Uniwersytecie Nowojorskim z dziedziny sztuk pięknych. Teraz sukces Spotify 34-latka może doliczyć do bogatego portfolio.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA