REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Czekasz na nową płytę Taylor Swift? W dniu premiery nie posłuchasz jej w streamingu

Taylor Swift znowu obraża się na streaming? No, nie do końca. Młoda artystka, która po trzech latach wraca z nową płytą, Reputation, postanowiła sprawdzić, jak wierni są jej fani i zrobić im małego psikusa.

08.11.2017
10:38
ready for it?
REKLAMA
REKLAMA

Premiera nadchodzącego albumu Taylor Swift zaplanowana jest na najbliższy piątek, 10 listopada. Niestety, nie posłuchamy jej na razie w streamingu. Piosenkarka nie udostępni od razu swoich utworów Apple Music, Spotify, ani żadnemu innemu serwisowi. Ci, którzy chcą posłuchać Reputation będą musieli poczekać co najmniej tydzień dłużej.

W tym tygodniu płyta pojawi się jedynie na półkach sklepowych. Będzie również do zakupienia w iTunes.

To nie pierwsza taka sytuacja, kiedy Taylor Swift odcina na jakiś czas swoją publikę korzystającą z serwisów streamingujących muzykę. Trzy lata temu, kiedy pojawiła się jej płyta 1989, za którą w 2014 zdobyła statuetkę Grammy w kategorii album roku, wokalistka również zrezygnowała z takiej dystrybucji utworów, znikając z zasobów Spotify. Tłumaczyła to tym, że umieszczanie muzyki w internecie szkodzi sprzedaży albumów na nośnikach fizycznych.

Po jakimś czasie twórczość Swift ponownie pojawiła się w streamingu. Aktualnie choćby w Spotify czy Apple Music możemy posłuchać jej dotychczasowych dokonań, w tym także kilku singli promujących Reputation, m. in. ...Ready For It? czy Look What You Made Me Do. Do tej pory artystka zaprezentowała cztery nowe kawałki z tegorocznej płyty.

Cóż, wydaje się, że taki ruch jest całkiem sensowny, nawet jeśli ze stratą dla internetowej publiki.

Ci najwierniejsi fani, którzy już nie mogą doczekać się Reputation, kupią płytę zapewne w dniu jej premiery. Reszta zaczeka, w tym i ja, która - przyznam szczerze - z obawą podchodzi do nowego krążka, mając jeszcze w pamięci naprawdę udany album 1989.

Reputation to szósta płyta w karierze 28-letniej piosenkarki i jedna z bardziej oczekiwanych w tym roku. Taylor Swift to gwiazda światowego formatu i nawet jeżeli jej muzyka nie do końca przypada wam go gustu, popularność artystki rośnie. Piosenkarka pobiła choćby Rihannę, jeśli chodzi o liczbę osób obserwujących jej oficjalny kanał w serwisie YouTube (tam też zresztą posłuchacie singli z Reputation). Zamieszczone w YouTubie materiały obejrzano ponad 13 mld razy. Przed Swift jest już tylko Justin Bieber.

REKLAMA

Do sieci trafiła pełna lista tytułów piosenek z nadchodzącej płyty Reputation. Zajdzie się na niej 15 utworów:

 1. …Ready For It?
 2. End Game (featuring Ed Sheeran and Future)
 3. I Did Something Bad
 4. Dont Blame Me
 5. Delicate
 6. Look What You Made Me Do
 7. So It Goes…
 8. Gorgeous
 9. Getaway Car
 10. King of My Heart
 11. Dancing With Our Hands Tied
 12. Dress
 13. This Is Why We Can’t Have Nice Things
 14. Call It What You Want
 15. New Year’s Day
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA