REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Warszawski teatr rusza z własną platformą VOD. Teatr Kwadrat Online pozwoli wam liznąć dobrej sztuki

W czasie pandemii instytucje kultury szukają nowego sposobu na dotarcie do odbiorców. Teatr Kwadrat zdecydował się stworzyć własną platformę VOD. W serwisie Teatr Kwadrat Online od dzisiaj będziecie mogli oglądać emocjonujące spektakle. Na pierwszy ogień idzie m.in. „Berek, czyli upiór w moherze”. 

20.11.2020
12:45
teatr kwadrat online vod premiera
REKLAMA
REKLAMA

Pandemia i związane z nią obostrzenia ostro dały się we znaki nam wszystkim. Jedną z najbardziej poszkodowanych grup zawodowych są jednak artyści. Instytucje kultury zostały zamknięte, potem otwarte, a teraz znów je zamknięto. Kina i teatry próbują szukać nowych rozwiązań, aby dotrzeć do publiczności i móc się utrzymać w tych trudnych czasach. Ratunkiem okazuje się internet. To on jest teraz głównym miejscem, w którym możemy obcować ze sztuką.

I chociaż jesteśmy przyzwyczajeni do oglądania filmów i seriali online, to jednak sztuki teatralne okazują się zupełnie inną sprawą.

A przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby obejrzeć spektakl siedząc na kanapie we własnym domu. Tym tropem poszedł Teatr Kwadrat. Instytucja otwiera podwoje swojej platformy VOD. Na Teatr Kwadrat Online będziemy mogli zobaczyć wybrane spektakle i materiały wizualne warszawskiej instytucji.

Teatr Kwadrat online to czwarta – choć tym razem wirtualna – scena, którą otwieramy dla widzów na całym świecie. Korzystając z oferty naszych spektakli na życzenie, będą mogli zaprosić Teatr Kwadrat do swoich domów i oglądać przedstawienia online w dowolnym miejscu i czasie – mówi Andrzej Nejman, dyrektor Teatru Kwadrat.

Wszystko co trzeba zrobić, aby móc cieszyć się spektaklami teatru wystarczy wejść na stronę platformy i wykupić dostęp w cenie 29 zł do interesującego nas przedstawienia. Będzie można je zobaczyć w czasie 24 godzin od czasu zakupu biletu.

Na pierwszy ogień idzie „Berek, czyli upiór w operze” według tekstu Marcina Szczygielskiego.

Oficjalny opis fabuły przedstawienia prezentuje się następująco:

Typowy polski blok. Typowe malutkie mieszkania. W jednym Anna - typowy „moherowy beret”. W drugim Paweł - typowy gej. Oboje są samotni i nieszczęśliwi, oboje się nienawidzą. Anna obwinia Pawła za całe zło i zepsucie, on widzi w niej uosobienie hipokryzji i religijnego fanatyzmu. Oboje zatruwają sobie życie, prześcigając się w wymyślaniu coraz większych złośliwości.

REKLAMA

Dostęp do spektaklu będzie można wykupić już od dzisiaj, 20 listopada 2020 roku, od godziny 19:00. Prócz „Berka” wirtualni widzowie Teatru Kwadrat wraz ze startem platformy będą mogli zobaczyć „Przyjazne dusze” w reżyserii Marcina Sławińskiego i „Ciotkę Karola 3.0” w reżyserii Andrzeja Nejmana. Biblioteka serwisu VOD będzie się konsekwentnie powiększać, więc śledźcie repertuar, aby w tych dziwnych, pandemicznych czasach wspomóc artystów i liznąć choć trochę kultury.

Pierwsze spektakle pojawią się na Teatr Kwadrat Online już dzisiaj o 19:00. 24-godzinny dostęp do danego przedstawienia kosztuje 29 zł.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA