REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

TVP przegrała w sądzie. Musi przeprosić Fundację Otwarty Dialog

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że Telewizja Polska ma przeprosić Fundację Otwarty Dialog za manipulacje oraz rozpowszechnianie kłamstw na ich temat. Zasądzono zadośćuczynienie w kwocie 200 tys zł, ale też zamieszczenie przeprosin na stronach internetowych telewizji oraz głównym wydaniu "Wiadomości".

03.07.2023
14:33
TVP musi przeprosić fundację Otwarty Dialog
REKLAMA

Po czterech latach fundacja Otwarty Dialog wygrała proces o naruszenie dóbr osobistych z TVP. Osoby w niej działające złożyły pozew w 2019 roku. Dotyczył niemal 40 materiałów wyemitowanych w Telewizji Polskiej, gdzie pracownicy TVP zarzucali im "szpiegostwo, działalność terrorystyczną, organizowanie zamachu stanu, ale też nielegalne finansowanie oraz skandale obyczajowe. 13 czerwca Sąd Okręgowy wydał nieprawomocny wyrok.

REKLAMA

TVP przegrała w sądzie z Fundacją Otwarty Dialog.

Na stronie fundacji Otwarty Dialog na Facebooku przedstawione zostały dokładne kroki, jakie musi wykonać Telewizja Publiczna.

TVP przeprasza panią Ludmiłę Kozłowską, pana Bartosza Kramka oraz Fundację Otwarty Dialog za naruszenie ich dóbr osobistych, w szczególności dobrego imienia, w tym reputacji i dobrej sławy, a także prawa do ochrony wizerunku w postaci znaku symbolizującego Fundację, poprzez rozpowszechnianie krzywdzących i nieprawdziwych informacji w licznych publikacjach i materiałach filmowych znajdujących się na wydawanym przez TVP serwisie www.wiadomosci.tvp.pl" - czytamy. Jak się okazuje, przeprosiny mają być wyemitowane jako pierwsza informacja w głównym wydaniu "Wiadomości". Tekst oświadczenia ma być odczytany przez prezentera, a czas jego emisji nie może być krótszy niż 30 sekund - czytamy.

Prezeska fundacji przekazała też, o co dokładnie oskarża TVP fundację Otwarty Dialog.

TVP od czasu dojścia PiS do władzy bezpodstawnie oskarża Fundację Otwarty Dialog o finansowanie działalności z rosyjskich pieniędzy, próbę wywołania krwawego Majdanu w Polsce, pranie brudnych pieniędzy oligarchów, pracę dla służb specjalnych Rosji, Brukseli, Niemiec i Sorosa przeciwko polskim władzom. Prawdziwym powodem prześladowań ze strony polskich władz była krytyka rządu i obrona niezależnych sądów w Polsce na arenie międzynarodowej.

REKLAMA

Telewizja Polska musi zapłacić odszkodowanie

Jak się też okazuje, Telewizja Polska musi zapłacić również odszkodowanie w kwocie 200 tys złotych. Ma ono zostać zapłacone wraz z ustawowymi odsetkami od 17 października 2019 roku. Pracownicy fundacji nie ukrywają, iż cieszy ich wyrok sądu, lecz zdają sobie sprawę z tego, że przed fundacją długa droga do tego, by oczyścić się z zarzutów i odzyskać dobre imię.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA