REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. YouTube

Ten film pomoże zrozumieć wam chronologię wydarzeń wszystkich produkcji Marvela

Chronologia wydarzeń z filmów Marvela wyjaśniona w jednym filmie, to idealna ściągawka dla wszystkich, którzy po kontakcie z MCU czują się zagubieni. Materiał z kanału The Comic Archive to efekt tytanicznej pracy i edycji każdej produkcji (Faza 1 i 2), jaka ukazała się pod szyldem Marvela.

30.12.2014
13:26
Ten film pomoże zrozumieć wam chronologię wydarzeń wszystkich produkcji Marvela
REKLAMA
REKLAMA

Fani komiksów pewnie nie mają problemu z chronologią filmów Marvela. MCU (kinowe uniwersum) zostało tak zaprojektowane, że wydarzenia z filmów łączą się w jedną spójną całość i jeżeli ktoś spytałby jak je oglądać odpowiedziałbym prosto: po kolei. Czyli w takiej kolejności, w jakiej były wydawane. Sprawy trochę się komplikują, gdy dodamy do tego wszystkiego tzw. One-Shoty (krótkometrażowe filmy dołączane do wydań Blu-ray) oraz serial "Agents of S.H.I.E.L.D." i nadchodzący "Agent Carter" (premiera 6-go stycznia 2015).

REKLAMA

Filmik "How To Make A Marvel Movie Omnibus" (autorstwa Mike'a Furtha) pomoże wam stworzyć własną linię czasową z punktem startowym zaczynającym się 2987 roku p.n.e. i próbą zniszczenia wszechświata przez Malekitha (scena z "Thor: The Dark World"). Chronologicznym końcem będzie scena po napisach w "Guardians of the Galaxy" ukazująca Kaczora Howarda. Jeżeli nie umiecie albo zwyczajnie nie macie ochoty montować swojego (12-godzinnego) materiału, możecie po prostu rzucić okiem na grafikę poniżej (nie obejmującą podboju Malekitha) oraz wejść na stronę Tiki-Toki.

kinowe uniwersum marvela
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA