REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Tragiczny finał poszukiwań Prestona. Ciało młodego rapera znaleziono pod Wrocławiem

Maciej „Ten Preston” Konopka nie żyje. Młody raper zaginął we wtorek. Po szeroko zakrojonej akcji poszukiwawczej znaleziono jego ciało. Polska scena hip-hopowa jest w żałobie, ponieważ był dopiero u progu wielkiej kariery.

27.05.2021
11:29
ten preston raper nie zyje chillwagon
REKLAMA

Informację o śmierci 24-letniego artysty przekazała grupa hip-hopowa i wytwórnia Chillwagon. Ten Preston miał z nią dziś podpisać kontrakt na wydanie płyty.

REKLAMA

Nie jesteśmy w stanie obecnie napisać nic więcej niż szok, niedowierzanie. Przesyłamy kondolencje rodzinie i bliskim.

Chillwagon

Ten Preston miał dopiero wydać płytę pod szyldem Chillwagon

Maciej Konopka był od niedawna związany z Chillwagon - label Borixona ma w swoich szeregach gwiazdy młodego pokolenia m.in. Żabsona, ReTo, Szpaka, Qry i Kiza. Grupę miał zasilić Ten Preston, który został przez nich odkryty dzięki akcji chi22wagoncha22enge. Na ich youtube'owym kanale wylądowały wcześniej jego dwa solowe kawałki: Todla i SHEESH.

Świetnie zapowiadający się 24-letni raper miał teraz wydać debiutancki krążek. Album jest gotowy, a o jego losie mają zdecydować bliscy.

W czasie akcji poszukiwawczej pojawiły się plotki, że to tak naprawdę cyniczna akcja promocja. W sieci zaczęły pojawiać się bowiem jego nowe numery. Chillwagon w swoim oświadczeniu uciął spekulacje.

 Po zaginięciu próbowaliśmy wstrzymać ich publikację, niestety kwestie techniczne u dystrybutora uniemożliwiają natychmiastową blokadę uprzednio zgłoszonych premier. Mieliśmy zaplanowaną akcję szturm: 4 dni, 4 klipy, preorder wraz z informacją o dołączeniu Maćka do szeregu naszych artystów. Preston zaginął w dniu kiedy miał pojawić się klip numer 2, tego dnia zleciliśmy blokadę publikacji premier tych utworów.

Chillwagon

Teledysk do piosenki SHEESH został opublikowany dzień przed zaginięciem - 24 maja.

Jak zginął Ten Preston? Policja wyklucza morderstwo.

Pierwsze informacje o zaginięciu Konopki pojawiły się we wtorek. Raper wyszedł ze swojego mieszkania we Wrocławiu około 13:00. Nie zabrał żadnych dokumentów. Ostatni raz logował się do sieci o 15:00 w podwrocławskich Siechnicach.

W mediach społecznościowych pojawiły się niepokojące informacje mówiące o tym, że może być ranny.

„Poruszał się BMW E46 Kompakt DSR40220, może być ranny. Wzrost 190 cm, fryzura jak na zdjęciu. Jeśli macie jakiekolwiek informacje na temat jego lokalizacji, prosimy o kontakt z Policją lub na numer: 606 356 931” — mogliśmy przeczytać w postach.

Apel o pomoc wystosował m.in. były członek grupy Wzgórze Ya-Pa 3 izałożyciel Chillwagonu Borixon.

Najpierw śledczy znaleźli jego samochód w miejscowości, w której logował się ostatnio - Siechnicach. Do akcji włączyli się też strażacy, a także rodzina i bliscy rapera.

Ponieważ auto znajdowało się w pobliżu dużego obszaru pól i terenów porośniętych trawą oraz krzakami, poszukiwania wymagały przeczesywania tego obszaru, kawałek po kawałku. Zakończyły się one odnalezieniem przez funkcjonariuszy współdziałających ze specjalnie szkolonymi psami tropiącymi, ciała zaginionego mężczyzny.

informuje wrocławska policja

Ciało zostało odnalezione w środę, 26 maja ok. godziny 19:00. W ustaleniu dokładnej przyczyny śmierci pomoże sekcja zwłok. Wezwany na miejsce prokurator wstępnie wykluczył udział osób trzecich.

 class="wp-image-1727815"
Fot. www.wroclaw.policja.gov.pl
 class="wp-image-1727818"
Fot. www.wroclaw.policja.gov.pl

Żabson, AdMa i Kubańczyk żegnają swojego kolegę po fachu.

W mediach społecznościowych możemy znaleźć kondolencje od internautów, którzy wierzyli w sukces Prestona, a także tych, którzy odkryli jego talent niestety dopiero po śmierci. Głos zabrali też raperzy.

Bardzo przykra wiadomość. Nie będę zgrywał jakiego przyjaciela, bo widzieliśmy się przelotem kilka razy, ale zawsze to była fajna rozmowa. Przesyłam kondolencje rodzicie, spoczywaj w pokoju.

napisał Żabson na InstaStory

Raperka AdMa, która wcześniej włączyła się w akcję poszukiwawczą, teraz opublikowała poruszające pożegnanie.

To, co się wydarzyło, jest dla mnie straszną informacją. Widzieliśmy się kilka tygodni temu. Wesoły, zadowolony z nadchodzących wydarzeń związanych z muzyką. Młody Cherubin. Tekst „ten ten ten nie tamten” został jednym z moich codziennych powiedzonek. Kawałek „Toast” to soundtrack moich ostatnich wakacji… Nie mogę po prostu uwierzyć w to, co się stało. Przykro mi, że tak się stało. Wznoszę toast za Ciebie Preston…

czytamy w InstaStory AdMy.
REKLAMA

W sieci możemy znaleźć też komentarz Kubańczyka: „Masakra, szkoda chłopaka, całe życie miał przed sobą”.

* Zdjęcie główne: kadr z chillwagon / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA