REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Tego się pewnie nie spodziewaliście - Jack Black zapowiedział sequel filmu Kostka Przeznaczenia

Zespół Tenacious D może nie mieć w planach nowego albumu, ale szykuje chyba coś jeszcze lepszego. Jack Black zapowiedział powstanie drugiej części filmu Kostka Przeznaczenia. Obraz ma być gotowy jeszcze w tym roku.

08.05.2018
11:49
Tenacious D: Kostka Przeznaczenia
REKLAMA
REKLAMA

Grupa Tenacious D zrobiła swoim fanom niespodziankę i ogłosiła powstanie premierowego materiału. Nie chodzi jednak o nowy krążek, choć Rize of the Fenix ukazał się sześć lat temu i żaden sympatyk comedy rocka nie pogardziłby jego następcą. Tym razem chodzi jednak o film z udziałem rockowego duetu. Będzie to kontynuacja kultowego obrazu z 2006 roku.

Jack Black ogłosił sequel filmu Tenacious D: Kostka Przeznaczenia.

W oryginalnym filmie grani przez członków zespołu bohaterowie starają się zyskać międzynarodową sławę jako muzycy rockowi. Popularność ma im zapewnić legendarna kostka do gitary, stworzona z zęba diabła. Przyjaciele wyruszają na jej poszukiwania. Nie wiadomo jednak, jak będzie wyglądać fabuła sequela, ani czy Ben Stiller, Dave Grohl czy Tim Robbins ponownie wcielą się w swoje role.

Jack Black podał informację o powstaniu filmu podczas niedawnego koncertu w Atlancie. Wokalista zapowiedział, że produkcja ujrzy światło dzienne w październiku tego roku. Przyznał jednak, że nie ma pojęcia, gdzie będzie można ją obejrzeć. Nie jestem pewien, czy doczekamy się kinowej premiery; skłaniałbym się bardziej ku zakupieniu praw do dystrybucji przez którąś z wielkich platform streamignowych.

REKLAMA

Tym bardziej, że początki zespołu sięgają telewizji HBO.

Jack Black i Kyle Gass w 1997 r. wystąpili w dwóch odcinkach serialu Tenacious D, który opowiadał o trudnych początkach zespołu, pragnącego zaistnieć w przemyśle fonograficznym. Następne epizody wyemitowano dwa lata później. Seria nie zdobyła wielkiej popularności, ale zainspirowała obu panów do stworzenia realnej grupy. Do tej pory ukazały się trzy studyjne albumy Tenacious D, na których gościnnie pojawili się Dave Grohl czy Ronnie James Dio.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA