REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

„Terror: Dzień hańby” opowiada o ciemnych kartach historii Ameryki. Aktor George Takei o swoim udziale w 2. sezonie serialu-antologii

Terror: Dzień hańby” to nowa część antologii amerykańskiej stacji AMC o nieznanych dziejach historii. Tegoroczna odsłona serialu opowiada historię grupy japońskich imigrantów, którzy bez żadnego uprzedzenia zostają wtrąceni do „wojennych obozów przesiedleńczych”.

14.08.2019
18:45
Rozmowa z Georgem Takei o serialu Terror: Dzień hańby
REKLAMA
REKLAMA

George Takei to amerykański aktor japońskiego pochodzenia, urodzony w 1937 roku w Kalifornii, najbardziej znany z roli w serii filmów i seriali z Uniwersum „Star Treka”. Wcielał się w nim w postać Hikaru Sulu, sternika i kapitana statku USS Enterprise.

Aktor występował także w wielu innych filmach i serialach, choć często wcielał się w samego siebie - George’a Takei, aktora znanego ze „Star Treka”. Takei jest także uznanym aktorem teatralnym, a także osobą, która sprawdziła się w dubbingu, zarówno filmów animowanych, jak i gier. Amerykanin jest także gorliwym aktywistą ruchu LGBTQ+ i zdobywcą nagród za pomoc w pracy nad ulepszeniem działań na rzecz praw człowieka.

Takei wciela się w serialu „Terror: Dzień hańby” w byłego kapitana kutra rybackiego i członka starszyzny grupy japońskich imigrantów, zamieszkujących wyspę Terminal Island, u wybrzeży Kalifornii, gdzie rozpoczyna się akcja serialu.

George Takei opowiada o ważnym przesłaniu serialu, odkrywającym ciemną kartę historii Ameryki, swoim zaangażowaniu w projekt, wynikającym z osobistej historii, a także wpływie kultury japońskiej na stylistykę serialu.

REKLAMA

Serial zadebiutuje na antenie AMC Polska w czwartek, 15 sierpnia, o 22.00. Kolejne odcinki co tydzień.

Materiał powstał we współpracy z kanałem AMC Polska.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA