REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Yes, yes, yes! Fanowski film animowany o przygodach Indiany Jones’a będzie miał swoją premierę jeszcze we wrześniu!

Żyjemy w cudownych czasach. Oto przed nami premiera fanowskiego filmu animowanego "The Adventures of Indiana Jones", który będzie można oglądać online od 29 września.

09.09.2016
19:04
Indiana Jones doczeka się filmu animowanego. Premiera we wrześniu
REKLAMA
REKLAMA

Cała historia ma swój początek w 2008 roku, w czasie zbliżającej się wówczas premiery filmu "Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki", kiedy to Lucafilm oraz ACME Archives zlecili holenderskiemu grafikowi i animatorowi Patrickowi Schoenmakerowi stworzenie grafik promocyjnych ukazujących Indianę Jonesa jako postać animowaną. Na tym współpraca się zakończyła. Przynajmniej ze strony filmowców. Schoenmaker, jako wielki fan Indy’ego postanowił kontynuować swoją pracę, we własnym zakresie i czasie wolnym i tym sposobem stworzył swój własny film animowany o przygodach kultowego archeologa. I jak widać na grafikach, w animacji nie zabraknie ani nazistów, ani mistycznych artefaktów, jak i również postaci znanych z wersji kinowych, czyli m.in. ojca Indiany, profesora Henry’ego Jonesa oraz małego Short Rounda.

adventures_of_indiana_jones_3 class="wp-image-74048"
adventures_of_indiana_jones_4 class="wp-image-74047"
adventures_of_indiana_jones_6 class="wp-image-74045"
adventures_of_indiana_jones_2 class="wp-image-74049"
adventures_of_indiana_jones class="wp-image-74050"
indiana_jones_poster class="wp-image-74051"
REKLAMA

Indiana Jones był moim pierwszym prawdziwym herosem kina od momentu gdy zobaczyłem na kasecie wideo Poszukiwaczy zaginionej arki. Inni bohaterowie pojawiali się i znikali, ale Indy zawsze miał specjalne miejsce w moim sercu. Po premierze Kryształowej Czaszki moja miłość do tej postaci ponownie rozbrzmiała, a gdy nie było żadnego nowego filmu na horyzoncie postanowiłem wziąć sprawę w swoje ręce i kontynuować swoją przygodę trochę dłużej. Było to w 2011, tak więc „trochę dłużej” zmieniło się w 5 lat ciężkiej pracy. Ale koniec tego projektu jest już blisko – mówi Patrick Schoenmaker.

Tak więc czekamy na zbliżającą się wielkimi krokami premierę "The Adventures of Indiana Jones" 29 września, no i przed nami również piąta odsłona kinowych przygód Indy’ego z Harrisonem Fordem w roli głównej i Stevenem Spielbergiem za kamerą, której premiera wyznaczona jest na 19 lipca 2019 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA