REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"The Affair" wkracza na nowy poziom. I nadal jest to serial z najwyższej półki

Jeśli widzieliście choć kilka odcinków "The Affair", wiecie, że to serial z intrygującą historią, nakręcony z pomysłem. Teraz, wraz z premierą 3 sezonu, jest doskonała okazja, by do niego wrócić. Jeżeli jednak porzuciliście serial, ponieważ zupełnie się ze mną nie zgadzacie, nie ma sensu, abyście tracili czas na poniższy tekst. Będzie to bowiem nic innego, jak zachwyt nad powrotem "The Affair" i kierunkiem, w jakim przedstawiona opowieść zmierza.

22.11.2016
18:26
"The Affair" wkracza na nowy poziom. 3 sezon rozpoczyna się doskonale
REKLAMA
REKLAMA

W tekście pojawiają się spoilery dotyczące serialu "The Affair".

Drugi sezon "The Affair" odpowiada na wiele pytań, które zadawaliśmy sobie z końcem pierwszej serii.

Dowiadujemy się, co wydarzyło się owej tragicznej nocy, kiedy zginął Scott Lockhart. To nie jedna, a trzy osoby są zamieszane w jego śmierć - Noah, który jest świadkiem morderstwa, jego była już żona Helen, która pod wpływem alkoholu prowadziła samochód i Alison, która przerażona, że Scott zrobi jej krzywdę przypadkiem wepchnęła go pod koła rozpędzonego auta. Główny bohater, będący już sławnym pisarzem, postanawia wziąć na siebie winę. Nie chce, by do więzienia poszła matka jego dzieci oraz by jego ówczesna ukochana, Alison, stanęła przed sądem - obrońca Sollowaya chciał przyjąć taką linię obrony swojego klienta, która zagrażałaby kobiecie. Mężczyzna przyznaje się do winy. Mówi przed sądem, że to on zabił Scotta Lockharta.

Trzeci sezon "The Affair" rozpoczyna się po tym, jak Noah od zaledwie dwóch miesięcy jest na wolności po trzech latach więzienia.

Noaha Sollowaya i innych bohaterów spotykamy na pogrzebie jego ojca. Wszystkie wydarzenia w pierwszym odcinku trzeciego sezonu obserwujemy z perspektywy głównego bohatera. Widzimy jak łatka byłego więźnia i... mordercy nie ułatwia mu relacji z najbliższymi, a także w pracy (z pewnymi wyjątkami, ale o tym za chwilę). Wydaje się, że jego sukces przepadł bezpowrotnie, a on sam nie radzi sobie ze swoim życiem i nie umie porozumieć się z innymi: dziećmi, siostrą, Helen i Alison.

Zresztą ta ostatnia nie pojawia się nawet w tym epizodzie. Z jednej krókiej sceny wiemy, że Alison zabroniła Noahowi kontaktować się z nią i jej córką, którą przez jakiś czas wychowywał Noah i która okazała się nie być jego dzieckiem.

Nie jest jednak pewne, że to koniec romansów głównego bohatera. Na nowej uczelni, w której wykłada, poznał intrygującą Francuzkę, Juliettę (Irène Jacob). Kobieta również jest wykładowczynią. Oboje mają wspólną pasję - literaturę. Francuzka jest zafascynowana Noahem i prawie udaje doprowadzić się jej do ich zbliżenia, ale w tym momencie pisarz źle się czuje i ucieka z jej mieszkania.

the-affair-3-sezon class="wp-image-76516"

I tu przechodzimy do kolejnych ciekawych wątków, które pojawiają się w trzecim sezonie "The Affair". Noah ma ciągłe flashbacki związane z pobytem w więzieniu - mężczyznę nękają różne trudne wspomnienia z przeszłości. Ale to nie tylko mary - Naoh cały czas widzi jednego mężczyznę, który podąża jego śladem. To strażnik z więzienia, w którym przebywał. Na razie nie wiemy dlaczego ten miałby śledzić pisarza.

REKLAMA

Pierwszy odcinek kończy się cliffhangerem. I trzeba przyznać, z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek. Trzeci sezon zapowiada się naprawdę ekscytująco. Inaczej. Ciekawie.

Obserwujemy teraz skutki romansu Noaha, ale nie z perspektywy mężczyzny, który u boku ma nową, piękną kobietę. Ale mężczyzny samotnego, który właściwie nie może liczyć w stu procentach na nikogo. Jestem szalenie ciekawa, jak to wszystko się rozwinie. Rewelacja!

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA