REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale /
  3. VOD
  4. Netflix

XIX wiek, Nowy Jork, seria zbrodni i doborowa obsada - Netflix wyświetli w Polsce The Alienist

Daniel Brühl, Luke Evans oraz Dakota Fanning połączą siły, tropiąc seryjnego zabójcę chłopięcych prostytutek. Wszystko to w klimacie XIX-wiecznego, mrocznego, skąpanego w mgle, parze i dymie Nowego Jorku. The Alienist zapowiada się nad wyraz dobrze.

22.01.2018
21:20
Netflix wyświetli u Polsce serial The Alienist. Zwiastun robi wrażenie
REKLAMA
REKLAMA

Dziwię się, że nie słyszałem o The Alienist wcześniej. Produkcja zapowiada się naprawdę, naprawdę dobrze. Odcinkowa seria Paramount Television ma właśnie swoją amerykańską premierę na kanale TNT. Poza Stanami Zjednoczonymi (i Francją) prawa do serialu należą jednak do Netfliksa. Dzięki temu Daniel Brühl, Luke Evans oraz Dakota Fanning pojawią się również na Starym Kontynencie. Niestety, z lekkim opóźnieniem.

The Alienist zadebiutuje w Polsce (oraz innych krajach UE) w kwietniu 2018 roku.

Fabuła serialu koncentruje się wokół serii morderstw chłopięcych prostytutek w XIX-wiecznym Nowym Jorku. Tropem zabójcy ruszą ilustrator gazet John Moore (Luke Evans) oraz protoplasta psychokryminalistyki - doktor Laszlo Kreizler (Daniel Brühl). Męskiemu duetowi będzie towarzyszyć Sara Howard (Dakota Fanning). Panna Howard to sekretarka w biurze policji, ale jej ambicją jest pozostać pierwszą kobiecą detektyw w Nowym Jorku.

REKLAMA

Czołowym reżyserem The Alienist jest Jakob Verbruggen. Posiadacze abonamentu Netflix doskonale znają inne jego dzieło, jakim jest Czarne Lustro. Jeżeli detektywistyczny thriller został wykonany na porównywalnym poziomie, to możemy liczyć na jeden z najlepszych seriali całego 2018 roku. Niestety, z pierwszymi ocenami polskiej wersji musimy się wstrzymać do 19 kwietnia 2018 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA