REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Backstreet Boys are back! Kultowy boys band z lat 90. nagrał właśnie zupełnie nowy kawałek

Powroty po latach nie są domeną wyłącznie kina i telewizji. Do studia powrócili członkowie legendarnej formacji muzycznej Backstreet Boys, a efektem ich pracy jest zupełnie nowy utwór Don’t Go Breaking My Heart wraz z teledyskiem.

17.05.2018
17:13
the Backstreet Boys don't go breaking my heart
REKLAMA
REKLAMA

Początek lat 90. był okresem, w którym triumfy święciła muzyka pop. Powstało wtedy wiele girls bandów i boys bandów, a Backstreet Boys było jednym z najsłynniejszych takich zespołów. Teraz artyści - AJ McLean, Howie D., Nick Carter, Kevin Richardson i Brian Littrell - powrócili po latach z zupełnie nowym numerem:

Backstreet Boys: Don’t Go Breaking My Heart.

Zespół rozpoczął działalność w 1993 roku, a trzy lata później pojawił się ich debiutancki album Backstreet Boys. Okazał się strzałem w dziesiątkę, a fani muzyki pop już rok później mogli słuchać zupełnie nowych numerów z płyty Backstreet’s Back. Jeśli ktoś dorastał w tamtych czasach, musiał ich znać.

Zespół zdobył jednak prawdziwą międzynarodową sławę dopiero po wydaniu trzeciego albumu z 1999 roku, Millenium. Byli na fali, a w kolejnym roku pojawił się jeszcze jeden: Black & Blue. Potem nastąpiła dłuższa przerwa, ale w 2005 roku grupa uspokajała fanów płytą Never Gone.

Niestety po jej wydaniu Kevin Richardson opuścił Backstreet Boys na parę lat. Chłopaki kontynuowały karierę we czwórkę, wydając płyty Unbreakable (2007) i This Is Us (2009), ale już w 2012 roku oryginalny skład znów się skrzyknął, by rok później nagrać In a World Like This.

Backstreet Boys are back!

Kapela na przestrzeni lat sprzedała ponad 100 mln płyt, więc w annałach muzyki rozrywkowej się już na stałe zapisała, ale członkowie formacji Backstreet Boys, którzy w 2013 roku dostali swoje miejsce na hollywoodzkiej alei gwiazd w Los Angeles, postanowili o sobie przypomnieć.

REKLAMA

Dzisiaj zupełnie nowy kawałek wraz z teledyskiem trafił na oficjalny profil Backstreet Boys w serwisie YouTube. Jest pierwszym singlem z nadchodzącego albumu, który nie ma jeszcze swojego tytułu, a zarazem jedynym nowym utworem, jaki grupa wypuściła w ciągu ostatnich pięciu lat.

Jak zwykle jest skoczny i chwytliwy, a Backstreet Boys: Don’t Go Breaking My Heart ma zadatki na tegoroczny wakacyjny hit. Chłopaki opowiadają w nim, a jakże, o nieszczęśliwej miłości. W teledysku ich sylwetki obracają się w proch, co ma zapewne symbolizować ulotność egzystencji pozbawionej miłosnych uniesień.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA