REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Pełny zwiastun "The Birth of a Nation", objawienia festiwalu w Sundance, już w sieci

Po opublikowanym przed dwoma miesiącami teaserze znakomicie przyjęta na Festiwalu Filmowym w Sundance produkcja "The Birth of a Nation" doczekała się pierwszego pełnego zwiastuna. 

22.06.2016
9:25
Pełny zwiastun The Birth of a Nation już w sieci
REKLAMA
REKLAMA

Premierowy pokaz na festiwalu w Sundance odbył się 25 stycznia i od tego czasu o "The Birth of a Nation" jest bardzo głośno, szczególnie w amerykańskich mediach. Krytycy obwołali ten film objawieniem, rozpływając się nad nim w zachwytach - na przeszło dwadzieścia recenzji zebranych w serwisie Rotten Tomatoes tylko jedna jest negatywna. Wejście do kin tej produkcji jest więc niezwykle oczekiwane, tym bardziej, że powstawała ona od siedmiu lat - pierwsze prace nad nią rozpoczęły się w 2009 roku.

REKLAMA

"The Birth of a Nation" (film celowo nosi identyczny tytuł jak wyprodukowana w 1915 roku propagandówka Ku Klux Klanu autorstwa D. W. Griffitha) opowiada o losach Nata Turnera, piśmiennego niewolnika, pełniącego funkcję kaznodziei. Właściciel Nata, Samuel Turner, postanawia wykorzystać jego krasomówcze umiejętności do ujarzmienia nieposłusznych niewolników. Nat, osobiście doświadczając licznych okrucieństw i będąc świadkiem potwornych kar wymierzanych innym, usiłuje wywołać powstanie, które ma przywrócić wolność jemu i jego towarzyszom w niedoli. Reżyserem i scenarzystą widowiska jest Nate Parker, który gra też główną rolę. W obsadzie znaleźli się także między innymi Armie Hammer, Jackie Earle Haley, Mark Boone Junior, Penelope Ann Miller i Nicole Davis. "The Birth of a Nation" trafi do kin w październiku 2016 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA