REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

The Black Eyed Peas nie waha się pokazywać brutalności policji. Klip do utworu Get It

Odejście Fergie nie sprawiło, że The Black Eyed Peas przestaną nagrywać nowe utwory. Zespół opublikował kolejną piosenkę, zatytułowaną Get It. Większe zainteresowanie niż sama kompozycja budzi jednak teledysk.

11.07.2018
21:59
The Black Eyed Peas Get It
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich latach The Black Eyed Peas byli, lekko mówiąc, mało aktywni. Ich ostatni album, zatytułowany The Beginning, ukazał się w 2010 r. Rok później grupa wciąż wypuszczała single z tego krążka, ale na kolejne nagranie przyszło nam poczekać pięć lat. I nie była to wcale zupełnie nowa kompozycja, a zmodyfikowana wersja jednego z ich pierwszych hitów – Where Is The Love?. Dopiero w tym roku ukazały się ich premierowe utwory, jednak w ich nagrywaniu nie brała już udziału wokalistka Fergie. Teraz grupa pochwaliła się nową kompozycją.

Do sieci trafił klip do piosenki Get It.

Właściwie teledysk jest ważniejszy od samego utworu. The Black Eyed Peas kolejny raz poruszają w nim problem policyjnej agresji i nadużyć, zwłaszcza w stosunku do mniejszości etnicznych. Wprawne oko zauważy inscenizację kilku sytuacji, o których swego czasu było w mediach bardzo głośno.

Wyreżyserowany przez Bena Mora klip jest nie tylko apelem polityczno-społecznym, ale także wizualnym majstersztykiem. Świetną robotę wykonał operator Simon Thirlaway; całość została przedstawiona w jednym, długim ujęciu kamery. Dzięki temu teledysk ogląda się jak krótkometrażowy film, który przywodzi na myśl styl Emmanuela Lubezkiego.

The Black Eyed Peas utrzymują stylistykę poprzednich utworów.

REKLAMA

Wydane w tym roku Street Livin’ oraz RING THE ALARM pt. 1, pt. 2, pt. 3 także dotykają tematu uprzedzeń, nierówności społecznych w USA oraz szerokiego dostępu do broni. Piosenki będzie można usłyszeć podczas jesiennej trasy koncertowej po Europie, która nie obejmuje jednak Polski.

Tournée nosi nazwę Master of the Sun Tour, która pochodzi od tytułu komiksu Masters of the Sun – The Zombie Chronicles, wydanego we współpracy z Marvelem. Zeszyt łączy w sobie elementy thrillera zombie z kulturą hip-hopu oraz ulicznych gangów. Na jego podstawie stworzono również aplikację AR, w której głosów użyczyli m.in. Jamie Foxx czy Queen Latifah. Niewykluczone, że taki tytuł nosić będzie następny album grupy, jeśli The Black Eyed Peas zdecydują się na wydanie nowego krążka.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA