REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Historia Stana Lee i Jacka Kirby'ego na wielkim ekranie? „Excelsior!” trafiło na listę najlepszych niezrealizowanych scenariuszy 2020 roku

Jak co roku The Black List udostępnia zestawienie najlepszych scenariuszy, które z jakiegoś powodu nie zostały jeszcze zrealizowane. Na tegorocznej liście znalazł się tekst o Marvel Comics i stojących za nim legendarnych twórcach.

15.12.2020
21:59
excelsior the black list 2020
REKLAMA
REKLAMA

Końcówka roku to tradycyjnie czas podsumowań minionych miesięcy. Już zalewani jesteśmy informacjami o tym, co najchętniej oglądaliśmy, słuchaliśmy, bądź czytaliśmy. Zwykle podobne listy opierają się na tytułach, którym udało się dotrzeć do szerokiego grona odbiorców. W przypadku The Black List zasada jest nieco inna. Dzięki tej inicjatywie od 2005 roku regularnie otrzymujemy zestawienia najlepszych niezrealizowanych dotąd scenariuszy. Teksty, jakie do niego trafiają, pałętają się gdzieś po Hollywood i wciąż czekają na odpowiednich twórców bądź nawet wytwórnię.

O tych filmach będzie głośno

Listy te układane są przez osoby aktywnie działające w branży filmowej. Na podstawie ich głosów tworzy się podobne zestawienia. Wśród dotychczasowych scenariuszy, jakie się w nich znalazły są m.in. „Juno”, „Jak zostać królem” czy „Operacja Argo”. Chodzi więc o zwrócenie uwagi wytwórni na dobre teksty, które z jakichś powodów jeszcze nie znalazły swojego domu. Przeglądając listę możemy dowiedzieć się tym samym o jakich produkcjach będzie głośno w dłuższej lub krótszej perspektywie czasowej.

Już wiadomo, że niektóre ze scenariuszy, które trafiły do tegorocznego zestawienia zostaną zrealizowane (np. „The Black Belt”, czy „Sharper”). Inne wciąż leżą i czekają, aż ktoś się nimi zainteresuje. I nawet po pobieżnym spojrzeniu na udostępnioną listę łatwo jest wskazać kilka nadchodzących hitów. Na szczególną uwagę zasługują bowiem przynajmniej dwa projekty.

Opowieść o kanibalu i Marvel Comics na tegorocznej Czarnej Liście

Najwięcej bo 29 głosów zdobył w tym roku „Headhunter” autorstwa Sophie Dawson. Scenariusz skupia się na postaci kanibala, który dobiera swoje ofiary na podstawie ich popularności na Instagramie. Niestety protagonista zostaje zmuszony do zweryfikowania swoich metod ze względu na człowieka, który chętnie stanie się jego ofiarą.

Fani popkultury powinni się natomiast zainteresować projektem „Excelsior!”.  Dobrze wam się zdaje. Jest to scenariusz o historii Marvel Comics. A dokładniej:

Prawdziwa historia szybkiego wzlotu (i nadchodzącego upadku) Marvel Comics i jego twórców: Stana Lee i Jacka Kirby'ego — czytamy w opisie projektu.

REKLAMA

Scenariusz autorstwa Alexa Convery'ego zdobył co prawda zaledwie dziewięć głosów. Jednakże patrząc na popularność jaką już od wielu lat cieszą się superbohaterowie Marvela, tylko kwestią czasu jest zanim ktoś się nim zainteresuje. A umieszczenie projektu na tegorocznej Czarnej Liście pewnie jeszcze przyśpieszy ten proces.

Całą tegoroczną Czarną Listę znajdziecie na stronie The Black List.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA