REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Blues Brothers" powrócą w serialu animowanym

"Blues Brothers" doczekają się nowej odsłony, w postaci serialu animowanego. W projekt zaangażowany jest Dan Aykroyd.

04.05.2016
9:58
Blues Brothers powrócą w serialu animowanym
REKLAMA
REKLAMA

"Blues Brothers" to muzyczna komedia z 1980 roku, opowiadająca o perypetiach dwóch braci - Jake'a Bluesa, granego przez Johna Belushiego i Elwooda Bluesa, granego przez Dana Aykroyda. Geneza filmu sięga roku 1977, kiedy to Belushi i Aykroyd, komicy związani między innymi z programem "Saturday Night Live", założyli zespół "The Blues Brothers", koncertujący ze znanymi muzykami. Wydana rok później płyta stała się bestsellerem, a jej sukces zainspirował producentów z Hollywood do nakręcenia pełnometrażowej produkcji, pełnej efektownych pościgów i znakomitej muzyki. Wyreżyserowane przez Johna Landisa dzieło zyskało dużą sympatię widzów.

blues brothers class="wp-image-68899"
REKLAMA

To z kolei musiało zaowocować dalszym eksploatowaniem franczyzy. Co ciekawe, pierwszą produkcją, która powstała na kanwie popularności "Blues Brothers" była gra komputerowa, wydana na początku lat dziewięćdziesiątych między innymi na PC, Amigę, Commodore i SNESa. Na pełnoprawny sequel - "Blues Brothers 2000" trzeba było czekać aż do 1998 roku, film okazał się jednak zdecydowanie mniej udany od części pierwszej. W międzyczasie, w 1997 roku, wyprodukowana została kreskówka - "The Blues Brothers Animated Series", która jednak doczekała się jedynie siedmiu odcinków.

Co nie udało się 19 lat temu, ma szansę udać się teraz. Dan Aykroyd zamierza wskrzesić kultowych bohaterów, Jake'a i Elwooda, i dać im nowe życie w serialu animowanym. W powstawania projektu zaangażowani są miedzy innymi Judy Belushi oraz Anne Beatts, byłe gwiazdy programu "Saturday Night Live". Serial nie został jeszcze wykupiony przez żadną stację, nie wiadomo więc gdzie - ani kiedy - będzie można go obejrzeć. Prace nad nim są już ponoć bardzo zaawansowane.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA