REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Odeszła wokalistka The Cranberries. Nie żyje Dolores O’Riordan

W Londynie zmarła Dolores O’Riordan, wokalistka irlandzkiej grupy The Cranberries. Nie podano jeszcze powodu śmierci piosenkarki. Artystka miała 46 lat.

15.01.2018
20:36
Dolores O'Riordan - śmierć
REKLAMA
REKLAMA

Zombie, Linger, Dreams – te utwory znają wszyscy. I nie chodzi tylko o świetne rockowe melodie i dające do myślenia teksty. Głównym powodem naszej sympatii do Irlandczyków był piękny, przenikliwy wokal. Niestety, nie będzie już długo wyczekiwanych koncertów zespołu ani nowych piosenek The Cranberries.

Dolores O’Riordan zmarła nagle w Londynie.

O śmierci artystki poinformował jej rzecznik prasowy. Wokalistka razem z resztą formacji przebywała tam na sesji nagraniowej. Jak na razie nie podano jeszcze żadnych szczegółów.

W 2014 roku u śpiewaczki stwierdzono zaburzenie dwubiegunowe. W grudniu zeszłego roku, po kilkumiesięcznej przerwie w koncertowaniu, Dolores poinformowała, że wykonała na żywo kilka utworów i że czuje się dobrze.

Zespół The Cranberries powstał w 1989 w irlandzkim mieście Limerick. Grupę założyli bracia Mike i Noel Hoganowie, perkusista Fergal Lawler oraz wokalista Niall Quinn. Ten ostatni rok później został zastąpiony właśnie przez Dolores. Od tej pory artystka brała udział w nagrywaniu każdego z siedmiu albumów zespołu. Oprócz wokali na większości albumów odpowiadała także za niektóre partie gitarowe czy klawiszowe.

Ostatni krążek formacji, zatytułowany Something Else, ukazał się w kwietniu zeszłego roku. Nagrany w wersji akustycznej materiał zawiera dziesięć przebojów The Cranberries, znanych z ich poprzednich wydawnictw, oraz trzy niepublikowane wcześniej utwory – The Glory, Rupture i Why. Kilka dni po premierze zespół wystąpił na Thanks Jimi Festival we Wrocławiu.

REKLAMA

Część późniejszych koncertów The Cranberries w Europie została odwołana z powodu problemów zdrowotnych wokalistki.

Dolores wydała także dwie solowe płyty – Are You Listening? w 2007 roku oraz No Baggage dwa lata później. We wrześniu 2016 roku ukazał się album Science Agrees, nagrany przez projekt D.A.R.K.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA