REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Serial poświęcony życiu królowej Elżbiety II będzie najdroższą produkcją Netfliksa w dziejach

"The Crown" - bo taki tytuł będzie nosić serial Netfliksa opowiadający o Elżbiecie II - będzie najdroższą produkcją serwisu i jednocześnie pierwszą nakręconą w Wielkiej Brytanii. Zapowiada się imponująco.

21.08.2015
16:02
Serial poświęcony życiu królowej Elżbiety II będzie najdroższą produkcją Netfliksa w dziejach
REKLAMA
REKLAMA

"The Crown" składać się będzie z sześciu sezonów po dziesięć odcinków każdy. Całkowity koszt realizacji tego serialu wyniesie około 156 milionów dolarów, co daje średnio 2,6 miliona na odcinek. O ile całościowo będzie to najkosztowniejsza autorska produkcja Netfliksa, o tyle w przeliczeniu na odcinek ta zawrotna kwota nie wystarczy, by znalazła się ona w ścisłej czołówce najdroższych telewizyjnych widowisk wszech czasów. Wyprzedza ją choćby inne dzieło serwisu, "Marco Polo", z budżetem na epizod wynoszącym 9 milionów dolarów.

REKLAMA

Serial "The Crown" opowie o życiu królowej Elżbiety II, począwszy od roku 1947, w którym wzięła ślub z księciem Filipem, aż do czasów współczesnych. Przez pryzmat jej historii, scenarzyści chcą opowiedzieć o zmianach społecznych, kulturowych i politycznych, zachodzących w Wielkiej Brytanii. Nie będzie to opowieść wyłącznie o rodzinie królewskiej, a o schyłku Imperium, końcu pewnej epoki i początku nowego porządku. Scenariusz serialu oparty będzie na sztuce teatralnej „The Audience” autorstwa Petera Morgana, z Helen Mirren w roli głównej.

W rolę głównej bohaterki wcieli się Claire Foy, znana między innymi z filmów "Polowanie na czarownice", "Mała Dorrit" czy seriali "Wolf Hall" i "Crossbones". Nie wiadomo jeszcze, czy z czasem zastąpi ją inna aktorka, czy też charakteryzatorzy będą mięli pełne ręce roboty. Serial "The Crown" ma być przepustką Netfliksa do nagrody Emmy za najlepszą produkcję dramatyczną. Co z tego wyjdzie będziemy mogli się przekonać już w przyszłym roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA