REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Znamy datę premiery 2. sezonu The Crown

Popularny serial o brytyjskiej królowej wraca na Netfliksa. Serwis zapowiada datę premiery i prezentuje zwiastun drugiego sezonu The Crown.

10.08.2017
20:31
Elżbieta The Crown
REKLAMA
REKLAMA

Serial The Crown opowiada historię królowej Elżbiety II, która objęła brytyjski tron w 1952 roku i do dzisiaj piastuje ten urząd. Fabuła pierwszego sezonu obejmowała lata 1947 – 1956, a więc czas od jej ślubu z księciem Filipem do początku kryzysu sueskiego. Drugi sezon będzie opowiadał o latach 1956- 1964. Ten przedział czasowy pokrywa się w przybliżeniu z kadencją premiera Harolda Macmillana. Elżbieta będzie musiała odnaleźć się w tej sytuacji i układać sobie relacje z nowym gabinetem.

Netfliks podał, że drugi sezon The Crown będzie miał premierę już 8 grudnia.

Zaprezentowano również teaser produkcji.

Jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń, ma być spotkanie królowej Elżbiety z prezydentem Stanów Zjednoczonych, którym był w tym czasie John F. Kennedy. Wcieli się w niego Michael C. Hall, którego fani znają z roli Dextera w popularnym serialu.

Za drugi sezon będzie odpowiadała ta sama grupa twórców, którzy stworzyli pierwszą część opowieści. Scenariuszem zajął się Peter Morgan (Frost/Nixon), reżyserią części odcinków Stephen Daldry (Billy Elliot), a producentem wciąż jest Andy Harris (Królowa).

Elżbieta The Crown class="wp-image-91891"
REKLAMA

W serialu występuje między innymi Claire Foy (Elżbieta II), Matt Smith (Philip Mountbatten), John Lithgow (Winston Churchill).

Produkcja Netfliksa zdobyła w 2016 roku 2 Złote Globy i 13 nominacji do nagrody Emmy. Zaskarbiła sobie również sympatię widzów i krytyków.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA